Bendrųjų gebėjimų mokymai:
- Bendrieji gebėjimai palengvina darbą tiek moksliniuose darbuose doktorantūros studijų metu, tiek tolesnėje mokslinėje karjeroje.
- Bendruosius gebėjimus stiprinančios veiklos: teoriniai ir praktiniai mokymai Vilniaus ir / ar kituose universitetuose, vasaros / žiemos mokyklos, skirtos lavinti bendruosius gebėjimus ir pan.
- Už bendruosius gebėjimus stiprinančias veiklas doktorantas turi atsiskaityti doktorantūros komitetui. Komitetas turi patvirtinti surinktus kreditus.
- Atsiskaitydamas už bendrųjų gebėjimų veiklas, doktorantas turėtų pateikti dokumentą (pažymėjimą, raštą ar pan.), patvirtinantį jo dalyvavimą užsiėmimuose.
- Kiekvienos mokslo krypties doktorantūros komitetas gali nustatyti savus reikalavimus veikloms, stiprinančioms doktorantų bendruosius gebėjimus.
- Sudalyvavus bendruosius gebėjimus stiprinančiose veiklose ir ruošiantis atsiskaityti už surinktus kreditus doktorantūros komitetui doktorantas užpildo lentelę.
Pažymėjimai
- Pažymėjimai už Doktorantūros ir podoktorantūros skyriaus organizuojamus bendrųjų gebėjimų mokymus išduodami pasibaigus vieniems mokslo metams (rudens ir pavasario semestrams) iki rugsėjo mėnesio.
- Viename pažymėjime nurodomi visi per praėjusius mokslo metus doktoranto/ės lankyti mokymai.
- Pažymėjimai yra elektroniniai, pasirašomi ir registruojami dokumentų valdymo sistemoje „Avilys“.
- Pasirašyti ir užregistruoti pažymėjimai arba persiunčiami el. paštu, arba perduodami pačioje „Avilio“ sistemoje (Universiteto darbuotojams) doktorantui. Taip pat perduodama padalinio administratoriui (dirbančiam VU), kad susipažintų su pasirašytu dokumentu.
- Jei pažymėjimas yra reikalingas anksčiau nei numatyta jį išduoti, prašome susisiekti:
Informacija tel. +370 5 268 7094, el. p.
2025 m. pavasario bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
Nuo mokslininko link eksperto: asmeninio „prekės ženklo“ kūrimas
Lektorius: Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) profesorius Tomas Janeliūnas.
Kurso tikslas: suteikti teorinių ir praktinių žinių būsimiems mokslininkams, kaip kurti ir plėtoti savo mokslininko karjerą ir specializaciją už akademinių institucijų ribų; kaip plėsti savo žinomumą ir reputaciją socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje, verslo ar tarptautinėse organizacijose ir tapti vertinamu bei paklausiu ekspertu.
Taip pat bus aptariama, kokie gali būti visuomenės, verslo, valstybės institucijų ar žiniasklaidos poreikiai, kuriuos Jūs galėtumėte atliepti perteikdami savo akademines žinias ir gebėjimus; kaip išnaudoti įvairius instrumentus, padedančius platesnei ar specifinei auditorijai pristatyti savo patirtį, tyrimus, įžvalgas ar rekomendacijas.
Galiausiai – kaip įvertinti savo žinių ir ekspertizės kainą rinkoje, kaip išmokti vertinti savo darbą ne tik statusu, patyrimu, bet ir pinigais.
Dalyvių skaičius: 15
Apimtis kreditais: 1 ECTS kreditas, 16 akad. valandų paskaitų ir interaktyvių seminarų + 10 val. savarankiškas darbas, literatūros skaitymas ir užduočių atlikimas.
Datos ir laikas:
Kovo 12 d., 14-17 val., gyvai;
Kovo 13 d., 14-17 val., gyvai;
Kovo 14 d., 14-17 val., gyvai;
Kovo 19 d., 14-17 val., gyvai.
Vieta: VU Centriniai rūmai (Universiteto g. 3), 239 seminarų kambarys.
Temos:
1 diena. 4 akad. val.
Kas yra asmeninis „prekės ženklas“? Tipinės „prekės ženklo“ kūrimo strategijos versle, politikoje, viešojoje erdvėje. Ar mokslininkas gali būti „influenceris“? Kaip planuoti savo „prekės ženklo“ strategiją ir jos laikytis. Praktinės užduotys.
2 diena. 4 akad. val.
Kaip tapti ekspertu, 1 dalis. Socialiniai tinklai, visuomenės auditorijos ir žiniasklaida: jų specifika, sklaidos galimybės ir iššūkiai. Mokslinės informacijos ir akademinių žinių transformavimas į patrauklias žinutes. Konkretūs sklaidos kanalų instrumentai ir platformos, jų privalumai ir trūkumai.
3 diena. 4 akad. val.
Kaip tapti ekspertu, 2 dalis. Profesinė, verslo ir valstybės institucijų auditorija: specifika, poreikiai, bendradarbiavimo tinklų kūrimas. Taikomosios studijos, projektai, vertinimai, pranešimai ir kita ekspertinė veikla.
4 diena. 4 akad. val.
Ekspertinės patirties ugdymas ir planavimas: kaip surasti balansą tarp universalumo ir specializacijos? Kiek kainuoja ekspertinės žinios? Kaip save įvertinti ir parduoti?
Registracija: bus paskelbta vasario mėn.
|
Bendradarbiavimo ir tinklaveikos programa doktorantams
Programos tikslas – suteikti žinių apie partneryste grįsto bendradarbiavimo savybes, darbo kūrybinėje komandoje aspektus, stiprinti asmeninę patirtinio mokymosi kompetenciją, ugdyti gebėjimus veikti bendradarbiaujant su skirtingais žmonėmis, puoselėti gerus darbinius profesinius santykius su skirtingais, suteikti žinių apie veikimo partneryste grįstoje komandoje ypatumus. Programos eigoje doktorantai artimiau susipažins su vieni kitų darbo iššūkiais ir gerosiomis praktikomis. Šių mokymų programa specialiai pritaikyta atrasti ir praktikuoti tarpusavio tinklaveiką, kaip būdą drauge tobulėti ir mokytis, gauti ir teikti palaikymą vienas kitam. Programoje nagrinėjama tinklaveika, kaip socialinio kapitalo puoselėjimo priemonė.
Programos trukmė – 16 auditorinės val. ir 20 val. savarankiško darbo, kuris tiesiogiai susijęs su profesinės veiklos tobulinimu.
Šie mokymai – bendrųjų gebėjimų mokymų doktorantams dalis, dalyviams skiriamas 1 ECTS.
Kada ir kur?
02.12 (4 akad val.) nuo 9:30 iki 13:00, gyvai;
02.14 (4 akad val.) nuo 9:30 iki 13:00, gyvai;
02.27 (4 akad val.) nuo 9:30 iki 13:00, gyvai;
02.28 (4 akad val.) nuo 9:30 iki 13:00, gyvai.
VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Saulėtekio al. 5), A119 seminarų kambarys.
Ko išmoksite?
- Gausite žinių apie bendro veikimo ypatumus: profesinių santykių lygmenis, komandinio veikimo procesą ir reikiamas sąlygas, bei bendradarbiavimo ypatumus
- Gausite reikalingų žinių ir praktinių patirtinio mokymo įgūdžių, įgalinančių kurti aktyvaus mokymosi aplinkas sau ir savo dėstomuose dalykuose;
- Kursite kolegų doktorantų palaikantį tinklą, puoselėsit akademinį socialinį kapitalą, bendruomeniškumo jausmą ir galimybes kartu plėtoti doktorantas svarbias iniciatyvas.
Programa:
I dalis. Susipažinimas, patirtinio mokymo(si) teorija, skirtingos mokymosi iš patyrimo prieigą; patirtinio mokymosi procesas (4 val.).
II dalis. Profesinio kelio pažinimas, profesinių santykių lygmenys ir jų vaidmuo tinklaveikoje (4 val.).
III dalis. Komandinio veikimo procesas ir dinamika, komandinio veikimo ypatumai (4 val.).
IV dalis. Tinklaveika, kaip socialinio kapitalo puoselėjimo priemonė, eksperimentinės, doktorantų grupės refleksija apie patirtį drauge mokantis ir programos užbaigimas (4 val.).
Visi užsiėmimai yra praktiniai, mokymasis vyksta, naudojant patirtinius mokymosi metodus, todėl būtinas dalyvavimas visuose užsiėmimuose. Programos eigoje dalyviai kviečiami išmėginti gautas žinias savo profesinėje veikloje (dalyko paskaitose ir seminaruose, arba projekto komandose), doktorantai mokomi veikti, kaip palaikymo tinklas. Užsiėmimų metu šie eksperimentai aptariami, siekiant padėti kiekvienam doktorantui tobulinti savo akademinę praktiką.
Mokymų lektorė Vilniaus universiteto partnerystės docentė Eglė Daunienė.
Maksimalus studentų skaičius: 25.
Kur registruotis? (registracijos nuoroda bus paskelbta sausį)
Maloniai prašome registruotis tik tuos kolegas, kurie galės dalyvauti visuose keturiuose numatytuose mokymų programos užsiėmimuose ir kuriems iš tiesų aktualūs mokymo metodai. Užsiregistravus pakankamam dalyvių skaičiui registracija gali būti sustabdyta anksčiau.
|
2025 Academic Writing Seminars for PhD Students in Natural, Technological, Medicine and Health Sciences
Lectors: Prof. Dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology); Prof. Dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology)
Date and time:
Day 1 – January 6, 09:00-14:30;
Day 2 – January 7, 11:00-14:30;
Day 3 – January 8, 09:00-14:30;
Day 4 – January 9, 09:00 -12:30.
Format: Contact seminars
Place: Seminar room 239, VU Central Palace (3 Universiteto St.)
Group size: 40
Credits: 1 ECTS
Working language: English
Registration: https://forms.office.com/e/08fk7ckkgt
|
How to Sell Your Research? Publication in International Journals in English / For PhD Students in the Social Sciences and Humanities
Lecturer: Dr. Atėnė Mendelytė
Dates: February 13, 19, 27, March 6
Time: 13:00-15:15
Place: Seminar room 238, VU Central Building (3 Universiteto St.)
Registration: (will be announced in January)
Course details:
ECTS: 1
Number of academic hours: 25 hours (16 contact hours + 9 hours for self-study and written tasks)
Group size: 16 participants
Teaching format: interactive seminars
Language: English
Course requirements: participation in 80% of the seminars is required in order to get 1 ECTS. The participants of the course will have to write a short text and provide feedback on each other’s texts.
Course focus:
This course focuses on research writing and publication practices in English. It is notoriously difficult for researchers who are non-native speakers of English to get their research published in international journals. This is partly due to significant rhetorical differences of academic text construction followed by Anglo-American writing traditions in comparison to many other academic cultures, as well as specific expectations of international journal boards. Another challenge especially to novice researchers at the PhD level is to respond to peer review and to act as peer reviewers themselves. All of these issues will be addressed in the course. The course will also give an opportunity to participants to share their own writing and receive feedback both from peers and from the course instructor.
Course schedule:
February 13, 13:00-15:15
What Is a Publishable Article? What Gets Published and Why
The seminar will address the expectations of academic journals and editors from the humanities and social sciences perspective. The process of conceiving of a publishable idea and producing an article manuscript will also be discussed in detail as well as ways of translating one’s research into a publishable article idea. Various problems and (sub)discipline-specific issues prohibiting articles based on excellent research will be considered as well.
February 20, 13:00-15:15
Common Reasons for Rejection and How to Avoid It
This seminar will delve into the most common reasons for articles being rejected (issues to do with methodology, theory, structure, language, scope, etc.), both from an editor’s and peer reviewer’s perspective, and teach how to think critically about one’s own manuscript – how to become one’s own peer reviewer – in order to address these potential reasons for rejection.
February 27, 13:00-15:15
Responding to a Journal’s Revise and Resubmit/Reject Decision
This seminar will explain the most productive ways to interpret a journal editor’s decision to ask for a revision as well as a decision to reject one’s submission. Various types of peer review comments and ways to properly address/interpret a reviewer’s concerns and rhetoric will be explained. Furthermore, this seminar will give practical advice regarding making one’s manuscript publishable despite rejection and negative feedback. Finally, the best practices of being a peer reviewer and how to best approach others’ work will also be discussed.
March 6, 13:00-15:15
Hands on Practice – Analysing and Giving Peer Feedback
This final seminar will put the knowledge acquired during the previous meetings to practice as the participants will be asked to analyse and critically think about each other’s written work. The participants shall identify any potential problematic aspects of short pieces of writing which might prevent them from being accepted by the desired international journals. The participants will also give constructive feedback as to how the author could improve their manuscript.
|
LaTeX
Data ir laikas:
sausio 9 d. 14:00-18:00 val.
sausio 10 d. 14:00-18:00 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 35
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius ne mažiau 50 procentų mokymų realiu laiku bei mokymų pabaigoje atlikus testą ir surinkus 50 procentų ar daugiau teisingų atsakymų.
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: https://forms.office.com/e/s0HkpaYCMu
Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
2024 m. rudens bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
Using Artificial Intelligence for Academic Research
Lector: Costis Dallas is Professor and Head of the Department of Digital Cultures and Communication at the Faculty of Communication, Vilnius University. His research focuses on digital research methods in the human sciences, on the digital curation of thing cultures “in the wild”, on the role of digital infrastructures in archaeological and humanities research, and on heritage, memory and identity practices on social media. He published over 50 peer-reviewed articles in journals and conference proceedings and was a co-editor of Cultural Heritage Infrastructures in Digital Humanities (Routledge: 2017). He holds a BA in History from the University of Ioannina, Greece, as well as MPhil and DPhil degrees from the University of Oxford and is an Emeritus Associate Professor at the Faculty of Information, University of Toronto.
Dates and time: December 5, 6, 9 and 16, 5-8 pm
Format: MS Teams.
Course description: This four-part online course will examine how researchers can utilize generative artificial intelligence (GenAI) to enhance their scholarly work. While primarily tailored for doctoral students, it will also be beneficial to anyone engaged in academic research, including established scholars and Master's students. The objective of the course is to develop foundational knowledge concerning GenAI's functionality, potential, limitations, and the ethical and practical considerations and techniques associated with its use. Participants will receive practical guidance for integrating GenAI tools throughout various stages of their own research.
Session 1: Understanding and Using Generative AI Ethically in Research. This session will introduce the capabilities of GenAI, and will explore the epistemological and methodological implications of its application in academic research. It will also address ethical considerations of using GenAI in research, such as plagiarism, data fabrication, authorship, transparency, and reproducibility.
Session 2: Utilizing AI for Literature Reviews and Addressing Prior Knowledge. Participants will learn how to leverage GenAI to identify key themes in existing research and streamline the literature review process. This includes searching for relevant literature, summarizing key findings, identifying research gaps, and critically evaluating existing findings. Additionally, this session will discuss various types of literature reviews and the appropriateness of GenAI in each context.
Session 3: Analyzing Research Data and Evidence with AI. This session will focus on the application of GenAI in the analysis of research data, with a particular emphasis on qualitative research. Topics will cover AI-assisted data exploration, pattern recognition, summarization, and interpretation. The session will address potential biases that may emerge, underscoring the importance of human oversight in managing the generation of GenAI outputs and validating results.
Session 4: Enhancing Research Writing and Scholarly Communication through AI. Participants will discover how to utilize GenAI for drafting research papers, improving language, formatting references, and creating summaries for scholarly communication. They will also be introduced to GenAI tools for generating diagrams and visualizations. The session will examine current publisher guidelines regarding the use of AI in academic writing and discuss the ethical implications related to authorship and plagiarism concerning AI-generated content.
Credits: 1 ECTS.
Working language: English
Registration: https://forms.office.com/e/qpK7yfZriF
|
R įvadas
Lektorius: dr. Andrius Buteikis
Data ir laikas:
- Lapkričio 19 d. 18:00 – 20:00
- Lapkričio 26 d. 18:00 – 20:00
- Gruodžio 3 d. 18:00 – 20:00
- Gruodžio 10 d. 18:00 – 20:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku bei atlikus praktines užduotis.
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: https://forms.office.com/e/tJZGEMUd8t Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Mokymų kalba: lietuvių.
|
Verslumo kūrybinės dirbtuvės
Jei domitės verslumu ir siekiate padidinti savo mokslinių tyrimų poveikį visuomenei bei surasti kuriamų MTEP sprendimų kelią iki rinkos – dalyvaukite specialiai jums skirtose kūrybinėse dirbtuvėse!
Kūrybinių dirbtuvių metu įgysite praktinių įgūdžių ir žinių apie:
- Rinkos analizę;
- Idėjos vertės pasiūlymą;
- Verslo modelius;
- Intelektinės nuosavybės apsaugą;
- Rinkodaros strategijas;
- Kainodarą ir pardavimo metodus;
- Finansų planavimą;
- Startuolio komandos formavimą;
- Idėjos pristatymą.
Lektoriai: VU Inovacijų skyriaus verslo vystymo ir technologijų perdavimo ekspertai: Pavel Ragozin, Juliana Schotte, Žiedūnė Kiznytė, Aistė Žvirblienė.
Trukmė: 50 akademinių valandų (31 kontaktinė valanda ir 19 valandų savarankiško darbo grupėse).
Kontaktinių užsiėmimų laikas ir data: 2024 m. lapkričio 7, 8, 14, 15, 21 ir 22 d., 13:00 – 17:00. Darbo laikas grupėse lankstus.
Kreditai: 2 ECTS kreditai bus suteikti studentams, kurie dalyvaus kontaktinėse sesijose, atliks savarankiškas užduotis grupėse ir parengs galutinį pristatymą. Šie kreditai doktorantams bus užskaityti kaip bendrųjų gebėjimų kreditai.
Seminarų vieta: Nuotoliniu būdu per MS Teams platformą.
Studijų kryptys: kūrybinėse dirbtuvėse laukiame visų studijų krypčių doktorantų.
Kalba: mokymai vyks anglų kalba.
Registracija: per šią nuorodą https://forms.office.com/e/hqMpG4maf3. Registracija vyksta iki 2024 m. lapkričio 5 d.. Prisijungimo nuorodą atsiųsime dieną prieš mokymų pradžią.
|
Atvirosios prieigos kompetencijų tobulinimas
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus informacijos vadybininkė (atvirojo mokslo klausimais) Eglė Juodė
Data: 2024-11-15
Laikas: 13:30 – 15:00 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija vykdoma iki: 2024-11-15, 12:45
Paskaitos metu išgirsite apie atvirosios prieigos leidybą: kalbėsimės, kur ir kaip publikuoti straipsnius nemokant aukštų straipsnių apdorojimo mokesčių (APC), ir tuo pačiu pasirinkti kokybiškus mokslinius žurnalus. Susipažinsime su atvirosiomis licencijomis, būdais apsaugoti savo autoriaus teises į intelektinę nuosavybę ir nepažeisti kitų autorių teisių. Taip pat gilinsimės į grobuoniškų žurnalų fenomeną – kodėl jie atsirado, kaip atrodo, ir kaip nepapulti į jų spąstus? Atlikdami savarankišką užduotį jūs būsite grobuoniškų žurnalų detektyvai – ar pavyks atpažinti, kurie pasiūlymai per geri, kad būtų tiesa?
Formatas: paskaita (1.5 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Kreditai: 0.5 ECTS
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/4Gk813NGsc
|
Doktorantūros studentų emocinės sveikatos stiprinimo programa
Emocinės gerovės kūrimas – yra viena svarbiausių VU vertybių. Siekiant, kad ši vertybė taptų ir kiekvieno VU bendruomenės nario asmenine vertybe sukūrėme mokymo programą doktorantūros studentams. Ši mokymo programa – tai psichinės sveikatos gerinimo bei naujų kompetencijų ugdymo priemonė. Ji skirta gilesniam savęs bei emocijų pasaulio pažinimui, psichinės sveikatos stiprinimui, efektyvaus bendravimo kompetencijų plėtojimui, konfliktų ir perdegimo prevencijai. Psichinė sveikata – tai emocinė ir dvasinė būsena, kuomet žmogus leidžia sau džiaugtis gyvenimu, patiria pilnatvės jausmą, taip pat moka išgyventi ir liūdesį, skausmą. Gera psichinė sveikata – tai nėra tik psichikos sveikatos sutrikimų nebuvimas. Žmogaus emocinės gerovės ir sveikatos rodikliai – gebėjimas užmegzti bei palaikyti sveikus asmeninius santykius, mokėjimas įveikti sunkumus, atsakingas sprendimų priėmimas, galimybė išreikšti save.
Mokymo programos tikslas – suteikti doktorantūros studentams žinių apie emocinę sveikatą, jos stiprinimą, mokytis įveikti stresą, užkirsti kelią perdegimo sindromo atsiradimui, įsisavinti konstruktyvius reagavimo būdus, patekus į konfliktinę ar kitą probleminę situaciją.
Mokymo programos uždaviniai:
- Suteikti doktorantams žinių apie emocinę gerovę, vystyti jų kompetencijas, reikalingas palaikyti gerą savijautą, efektyviai tvarkytis su kylančiais iššūkiais.
- Vystyti emocinį intelektą, reikalingą pedagoginiame darbe.
- Mokyti doktorantus pasirūpinti emocine sveikata.
- Skatinti doktorantus rinktis efektyvius bendravimo būdus, palaikyti sveikus tarpusavio santykius, konstruktyviai spręsti kylančius konfliktus.
- Išmokti efektyvių streso įveikos būdų, mažinti perdegimo atvejų, konfliktinių situacijų pasireiškimą.
Lektorės: Inga Abramavičienė, dr. Dovilė Grigienė, Monika Aleksė, Sandra Četrauskienė.
Datos ir laikas:
I Seminaras: “Emocinė sveikata ir jos stiprinimas” 1 dalis / (6 ak. val.),
vedančioji: psichologė Inga Abramavičienė.
Data: 2024 11 14
10.00-12.30
12.30-13.30 (pertrauka)
13.30-15.30
II Seminaras: “Stresų įveikimas ir emocinė gerovė” 2 dalis / (4 ak. val.),
vedančioji: psichologė Monika Aleksė.
Data: 2024 11 15
13.00-14.30
14.30-15.00 (pertrauka)
15.00-16.30
III Seminaras: “Krizių psichologija” 3 dalis / (4 ak. val.),
vedančioji: psichologė dr. Dovilė Grigienė.
Data: 2024 11 18
12.00-13.30
13.30-14.00 (pertrauka)
14.00-15.30
IV Seminaras: “Efektyvi komunikacija ir konstruktyvus konfliktų sprendimas“ 3 dalis / (6 ak. val.),
vedančioji: psichologė Sandra Četrauskienė.
Data: 2024 11 25
9.00-11.30
11.30-12.30 (pertrauka)
12.30-14.30
V Seminaras: “Perdegimo sindromo prevencija“ 5 dalis / (6 ak. val.),
vedančioji: psichologė Inga Abramavičienė.
Data: 2024 11 28
10.00-12.30
12.30-13.30 (pertrauka)
13.30-15.30
Vieta: MKIC (Saulėtekio al. 5), A119 seminarų kambarys.
Apimtis kreditais: 1 ECTS kredito.
Grupės dydis: iki 20 žmonių.
Registracija: https://forms.office.com/e/Ws2Ae0p7kF
|
Academic Writing Seminars for PhD Students in Social Sciences and Humanities
Lectors: Prof. Dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology); Prof. Dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology)
Date and time:
Day 1 – November 12, 09:00-14:30;
Day 2 – November 13, 11:00-14:30;
Day 3 – November 14, 13:00-16:30;
Day 4 – November 15, 9:00-14:30.
Format: Contact seminars.
Place: On November 12 and 13, the seminars will take place at the Vilnius University Business School (Saulėtekio al. 22), room 017.
On November 14 and 15 – Vilnius University Philology Faculty (Universiteto st. 5), room UKI German cab. (UKI Vokiečių kab.).
Group size: 15.
Credits: 1 ECTS.
Working language: English
Registration: https://forms.office.com/e/0MkruWhUzv Please register for training using the e-mail provided by the institution.
|
Akademinis raštingumas ir plagiato prevencija moksliniame darbe
Lektorius: Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir technologijų departamento Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus atvirojo mokslo vadybininkas Vitalij Levičev
Data: 2024-11-29
Laikas: 13:00 – 14:30 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Registracija vykdoma iki: 2024-11-29, 11:00
Paskaitoje bus aptariami ir išdiskutuojami plagiato moksliniame darbe prevencijos aspektai. Apžvelgsime akademinio raštingumo standartus, padėsiančius išvengti plagiato bei jam artimų neetiškų praktikų. Šiuos klausimus aptarsime ir sparčiai besiplėtojančio dirbtinio intelekto kontekste.
Formatas: paskaita ir diskusija (1,5 val.)
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito.
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/jmZQ3Z8R4e
|
Data Repositories and Data Papers
Lecturer: Dr. Gintė Medzvieckaitė, Research Data Officer at Vilnius University Library
Date: 2024-11-22
Time: 10:00 – 11:00
Place: MS Teams.
Group size: unlimited
Registration closes: 2024-11-22, 8:00
Course description: In this lecture, we will look at different online platforms built for storing and publishing research data, known as “research data repositories”. We will discuss the different types of repositories that exist and what to look for when choosing a repository for your data. We will also look at data journals and the so-called “data papers” as an emerging type of academic papers.
Format: online lecture with an optional individual task
Credits: 0.1 ECTS for attending the lecture and 0.3 ECTS for completing the task
Registration: https://forms.office.com/e/kyyrTbniDU
|
MIDAS naudojimas
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2024-11-21
Laikas: 10:30 – 11:30 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija vykdoma iki: 2024-11-21, 8:00
Paskaitoje bus supažindinama su Nacionaliniu mokslinių tyrimų duomenų archyvu (MIDAS) bei jo funkcijomis: publikuotų duomenų peržiūra, duomenų įkėlimu ir publikavimu, bendradarbiavimą palengvinančiomis funkcijomis, naudotojo paskyros tvarkymu.
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.3 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/r0whCZwb3c
|
Preparing a Data Management Plan
Lecturer: Dr. Gintė Medzvieckaitė, Research Data Officer at Vilnius University Library
Date: 2024-11-21,
Time: 9:00 – 10:00
Place: MS Teams.
Group size: unlimited
Registration closes: 2024-11-21, 8:00
Course description: In this training session, we will discuss the specifics of a Data Management Plan (DMP), a document that commonly needs to be submitted to research funding organisations either as part of the project proposal or as an early deliverable of the project. The lecture will discuss the questions that need to be answered in a DMP and will introduce some online tools that could be helpful when preparing the document.
Format: online lecture with an optional individual task
Credits: 0.1 ECTS for attending the lecture and 0.45 ECTS for completing the task
Registration: https://forms.office.com/e/2wjCK8pVr4
|
The FAIR Data Principles
Lecturer: Dr. Gintė Medzvieckaitė, Research Data Officer at Vilnius University Library
Date: 2024-11-20
Time: 15:00-16:00
Place: MS Teams.
Group size: unlimited
Registration closes: 2024-11-20, 8:00
Course description: In this training, you will get to know the FAIR data principles, a set of guidelines that help to make research data more transparent, reusable and reproducible. The FAIR data principles are supported by many research performing and research funding organisations, including the European Union, which has declared the FAIR principles mandatory in most of its research programmes.
Format: online lecture with an optional individual task
Credits: 0.1 ECTS for attending the lecture and 0.4 ECTS for completing the task
Registration: https://forms.office.com/e/G6aFctKw2Q
|
Introduction to Research Data Management
Lecturer: Dr. Gintė Medzvieckaitė, Research Data Officer at Vilnius University Library
Date: 2024-11-19
Time: 15:30 – 17:00
Place: MS Teams.
Group size: unlimited
Registration closes: 2024-11-19, 8:00
Course description: The majority of research projects conducted at academic institutions involve research data – information, experimental results and primary materials on which the conclusions and findings of the research are based. Considerate and responsible handling of research data helps to achieve the goals of the project more efficiently and to deliver more reliable results. Moreover, good research data management can enhance the transparency and the impact of the research. In this lecture, you will become familiar with research data management best practices that are recommended during the different stages of the research project lifecycle.
Format: online lecture
Credits: 0.15 ECTS
Registration: https://forms.office.com/e/JgHicv2QhZ
|
Kaip piliečių mokslas gali prisidėti prie sėkmingos tyrėjo karjeros?
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus atvirojo mokslo vadybininkė Indra Giraitė
Data: 2024-12-05
Laikas: 10:30 – 11:30 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Kviečiame nepraleisti progos susipažinti su šiuo metu pasauliniame mokslo ir inovacijų kontekste įsitvirtinusio piliečių mokslo fenomeno teorinėmis ir praktinėmis prielaidomis. Paskaitos metu susipažinsite su piliečių mokslo metodo ir principų taikymo galimybėmis, siekiant užsitikrinti finansavimą mokslinių tyrimų projektams, stiprinti mokslinių tyrimų rezultatų kokybę, poveikį ir sklaidą.
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.5 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/ntVAbbiAVU
|
Įvadas į mokslometriją
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų analitikė Ieva Litvinavičienė
Data: 2024-11-14
Laikas: 10:00 – 11:30 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija vykdoma iki: 2024-11-14, 8:00
Paskaitoje bus supažindinama su mokslometrijos samprata ir ištakomis, bibliometrija, pagrindinėmis mokslo vertinimo duomenų bazėmis ir analitiniais įrankiais, mokslinių žurnalų vertinimo rodikliais, individualios mokslinės veiklos vertinimo rodikliais, atsakingu rodiklių taikymu, alternatyviais rodikliais ir svarbiausiomis su mokslo vertinimu susijusiomis iniciatyvomis.
Formatas: nuotolinė paskaita
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/1gkzuyERT0
|
Informacijos saugojimas ir citavimas naudojantis programa Zotero
Lektoriai: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyr. bibliotekininkas Povilas Višinskas ir vyr. bibliotekininkas Andrej Vorona
Data: 2 srautai: lapkričio 13 d. 15 val., lapkričio 28 d. 15 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: iki 50 dalyvių
Registracija vykdoma iki: lapkričio 12 d. 15 val., lapkričio 27 d. 15 val.
Temos:
- Trumpas programos Zotero pristatymas
- Praktinis darbas su programa Zotero:
- Įdiegimas ir pasiruošimas darbui;
- Mokslinių informacijos šaltinių išsaugojimo galimybės;
- Citavimo nuorodų ir literatūros sąrašo sudarymas;
- Papildomos programos funkcijos.
Formatas: praktinis užsiėmimas 2 ak. val.
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/2b62aG36Dd
|
|
Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa): autoriaus sąsaja
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus projektų vadybininkė Aurelija Striogienė
Data: 2024-11-12
Laikas: 9:00 – 10:30 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija vykdoma iki: 2024-11-11, 12:00
Paskaitos tikslas – supažindinti su Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos sistemos funkcijomis, struktūra, galimybėmis, eLABa autoriaus sąsaja, dokumentų registravimu ir viso teksto (failų) įkėlimu, įrašų importu, licencinių sutarčių pasirašymu ir eLABa ataskaitų formavimu.
Formatas: paskaita (1.5 val.)
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/7gY7fxvZgT?origin=lprLink
|
Elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai
Lektorė: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Lina Becerik
Data: 2024-11-08
Laikas: 10 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Registracija vykdoma iki: 2024-11-07, 13:00
Paskaitos metu sužinosite kaip ieškoti mokslinės informacijos virtualiose bibliotekose, duomenų bazėse, institucinėse talpyklose, atvirosios prieigos ištekliuose. Susipažinsite su mokslometrinių rodiklių Web of Science ir Scopus duomenų bazių paieškos funkcijomis. Mokymų metu galėsite praktiškai išbandyti skirtingas paieškos strategijas, atliksime paiešką daugiadisciplinėse, specializuotose ir mokslometrinių rodiklių duomenų bazėse, apžvelgsime dirbtiniu intelektu grįstus įrankius.
Formatas: paskaita 3 ak. val.
Apimtis kreditais: 0.2 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/vmehEKUKVQ
|
Research and Gender Equality
Lector: Dr Giulia Lausi
More about Dr Lausi and her works: https://www.vu.lt/en/news-events/news/msca-grantee-dr-giulia-lausi-investigating-gender-bias-dynamics
Course introduction:
This course is designed to provide participants with a comprehensive understanding of gender-based violence and its impact in various fields. Through a combination of seminars, workshops and individual and group activities, participants will develop the skills necessary to gain a gender perspective within research, create conceptual frameworks and address gender issues in different contexts. The course will begin with an introduction to GBV research, followed by practical sessions on developing methodological approaches. Participants will then explore how gender issues intersect with different fields, through work to be carried out in groups or individually depending on the number of participants, whose presentation discussion will conclude the course, encouraging critical reflection and collaborative learning.
Schedule:
November 12, 15.00-17.00
November 14, 15.00-17.00
November 19, 15.00-17.00
November 21, 15.00-16.30
Place: Faculty of Law, Saulėtekio al. 9, 605 room.
Credits: 1 ECTS
Format: Contact seminars
Group size: 15
Working language: English
Registration: https://forms.office.com/e/ewZGYrzSva
|
Pedagoginės veiklos gebėjimų ugdymo modulis
Data ir laikas:
lapkričio 6 d., 17:00-19:00;
lapkričio 13 d., 16:00-18:00;
lapkričio 20 d., 17:00-19:00;
lapkričio 27 d., 16:00-18:00.
Formatas: kontaktiniai užsiėmimai.
Vieta: Centriniai rūmai, Aula Parva.
Modulio apimtis: 1 ECTS kreditas.
Grupės dydis: 20.
Modulio lektorė: Daiva Lepaitė, phD (Edukologija); Ugdymo mokslų instituto asistentė; Studijų vystymo projektų vadovė VU Studijų kokybės ir plėtros skyriuje.
Šio modulio pagrindinis tikslas – ugdyti doktorantų pedagoginę kompetenciją, kuri reikalinga dirbant dėstytoju(-a) studijose. Modulio kontaktiniuose užsiėmimuose:
-> diskutuosite apie (Europos) aukštojo mokslo erdvės (EAME) problematiką, iššūkius ir galimybes; -> praktiškai analizuosite dalyko/modulio paskirtį studijų programų planuojamuose studijų rezultatuose; -> grupėse mokysitės suplanuoti studento mokymosi patirtis dalyko/modulio studijose (konstruktyviai suderinti mokymo(si) veiklas ir pasiekimų vertinimą); -> stebėsite ir analizuosite užsienio šalių universitetų video medžiagą, padėsiančią reflektuoti mokymo(si) aplinką, kurioje mokysitės, kaip įtraukti studentus ir palaikyti jų studijų rezultatų siekimą mišriuoju mokymo(si) būdu.
Paskutinio susitikimo metu vyks minikonferencija, kurios metu dalinsitės konstruojamos pedagoginės veiklos pasiūlymais.
Savarankiškas darbas vyks visą mėn. ir jo darbo rezultatas – parengtas dalyko / modulio aprašas.
Registracija: https://forms.office.com/e/Jz60PHim3q
Mokymų kalba: lietuvių.
|
Retorika
Lektorius: dr. Audrius Valotka (Filologijos fakultetas)
Data ir laikas:
1 dalis |
2024-10-14 |
17:00-18.30 |
2 dalis |
2024-10-16 |
17:00-18.30 |
3 dalis |
2024-10-21 |
17:00-18.30 |
4 dalis |
2024-10-23 |
17:00-18.30 |
5 dalis |
2024-10-28 |
17:00-18.30 |
6 dalis |
2024-10-30 |
17:00-18.30 |
7 dalis |
2024-11-04 |
17:00-18.30 |
8 dalis |
2024-11-06 |
17:00-18.30 |
9 dalis |
2024-11-11 |
17:00-18.30 |
10 dalis |
2024-11-13 |
17:00-18.30 |
11 dalis |
2024-11-18 |
17:00-18.30 |
12 dalis |
2024-11-20 |
17:00-18.30 |
Forma: auditorinis ir savarankiškas darbas.
Vieta: Filologijos fakultetas, 130 auditorija.
Dėstymo kalba: lietuvių.
Grupės dydis: 12.
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Kurso turinys: 1. Retorikos objektas. Retorikos ir stilistikos skirtumai. Psichologiniai viešojo kalbėjimo aspektai. Logika ir emocijos viešajame kalbėjime. 2. Retorinio vyksmo elementai: oratorius, auditorija, kalba. 3. Retorinė situacija. Kalbos tikslas. Strategijos pasirinkimas. Funkcinė dominantė. Tema. Tezės. Kalbos struktūra: pradžios, pabaigos, intarpai, teksto jungtys. 4. Medžiagos apdorojimas ir pateikimas. Vaizdo medžiaga. 5. Iškalbos stilistika. 6. Balso valdymas, kalbos srautas, kūno kalba. Bendravimas su auditorija. 7. Diskusija: strategija, pasirengimas, medžiagos apdorojimas ir pateikimas, vaidmenys. 8. Diskusija: manipuliacinės technikos, argumentacijos klaidos. Silogistikos pradmenys.
Atsiskaitymai: viešõsios kalbos sakymas; dalyvavimas diskusijoje.
Registracija: https://forms.office.com/e/5SF2YKzy9v Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Tvariųjų sprendimų pre-akseleratorius
Ar turi idėją, kuri gali pakeisti pasaulį? O gal norėtum prisidėti prie tokios idėjos kūrimo? Ar nori sužinoti, kaip paversti ją realybe? Prisijunk prie tvariųjų sprendimų pre-akseleravimo programos, skirtos visų sričių ir kursų studentams, ir ženk pirmuosius žingsnius link tvaraus verslo kūrimo!
Kas tai?
Tvariųjų sprendimų pre-akseleratorius – tai dinamiška mokymosi ir kūrybos programa, padėsianti jums išvystyti savo idėjas į tvarius sprendimus. Stipriausios idėjos gimsta ten, kur susitinka įvairios perspektyvos, todėl programa skirta visų sričių ir kursų studentams, kurie domisi verslumu ir siekia kurti tvarias inovacijas.
Ką siūlome?
- Paskaitos: Sužinokite kaip mažais žingsniais ir be didelių investicijų idėją paversti sėkmingu ir tvariu verslu.
- Dirbtuvės: Praktinių užsiėmimų metu išmoksite naudotis verslumo įrankiais, kuriuos naudoja startuoliai.
- Mentorystė: Gausite galimybę dirbti su patyrusiais mentoriais, kurie padės plėtoti jūsų idėjas ir nukreips jus teisingu keliu.
- Komandinis darbas: Dirbsite tarpdisciplininėje komandoje, kad kartu siektumėte bendro tikslo.
- Tinklaveika: Susipažinsite su kitais studentais, dėstytojais ir mentoriais, kurie padės jūsų idėjoms tapti realybe.
Trukmė ir temos
Programos trukmė – 8 savaitės. Teorinė dalis vyks fiziškai Saulėtekyje vieną kartą per savaitę, trečiadieniais, nuo 13:00 iki ~17 val. Praktinį darbą grupėse atliksite laisvu grafiku.
Savaitė
|
Data ir laikas
|
Temos
|
1
|
Spalio 23 d.
13:00-17:00
|
Tvarumas per gamtos ir klimato prizmę.
Tvarumas verslo praktikoje: socialinis, ekonominis, ekologinis tvarumas.
Supažindinimas su tvarumo iššūkiais.
|
2
|
Spalio 30 d.
13:00-16:45
|
Verslumo esmė: ką reiškia būti versliu?
Socialinės atsakomybės principai ir gerosios praktikos.
Socialinio verslo modelis, socialinės inovacijos ir socialinio poveikio dimensijos.
Verslo idėjos generavimas.
|
3
|
Lapkričio 6 d.
13:00-17:00
|
Iššifruojame iššūkius: kas „skauda“ vartotojui?
Kuriame tvarų sprendimą.
Rinkos tyrimai: strateginio pranašumo beieškant.
|
4
|
Lapkričio 13 d.
13:00-16:30
|
Vertės pasiūlymas ir kaip jį padaryti išskirtiniu.
Verslo modelis ir lengvi įrankiai jo vizualizavimui.
Intelektinė nuosavybė ir jos apsauga sėkmingam verslui.
|
5
|
Lapkričio 20 d.
13:00-17:00
|
Marketingas: kaip laimėti vartotojų širdis?
Nuo plano iki pelno: kuriame įėjimo į rinką strategiją.
Pardavimai: strategija, taktika ir praktika.
Juridinių asmenų formos.
|
6
|
Lapkričio 27 d.
13:00-16:30
|
Kainodara: nuo kaštų iki vertės.
Tvarūs įmonių finansai.
Finansavimo šaltiniai ir finansų pritraukimas.
|
7
|
Gruodžio 4 d.
13:00-16:00
|
Žmogiškasis faktorius: kaip suburti stiprią komandą.
Pristatymo menas: kaip “papitchinti” savo viziją.
|
8
|
Gruodžio 11 d.
13:00-15:00
|
Demo diena.
|
Kreditai
Programoje dalyvavusiems ir ją baigusiems doktorantams suteiksime 3 bendrųjų gebėjimų kreditus.
Lektoriai ir mentoriai
Pavel Ragozin - verslumo ir inovacijų ekspertas, turintis daugiau nei 10 metų patirtį verslumo ir komercinimo srityje, padedantis VU bendruomenei įsivertinti ir įgyvendinti savo verslumo idėjas.
Juliana Schotte - verslumo žinutės nešėja, konsoliduojanti mokslą ir verslą, kurios misija – padėti akademinei bendruomenei paversti jų idėjas sėkmingais projektais.
Žiedūnė Kiznytė – patyrusi marketingo ir komunikacijos ekspertė, gebanti sudėtingus dalykus iškomunikuoti paprastai ir aiškiai, bei rasti kūrybišką sprendimą kiekvienam iššūkiui.
Aistė Žvirblienė – teisininkė, intelektinės nuosavybės ekspertė, padedanti VU bendruomenei tinkamai apsaugoti savo intelektinės veiklos rezultatus.
Dr. Egidijus Rimkus – profesorius, specializuojasi klimato kaitos, taikomosios meteorologijos ir tvarumo srityse.
Dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė – mokslininkė, virš 20 metų projektų valdymo ir dėstymo patirtį turinti socialinio verslumo, socialinių ir tvarių inovacijų ekspertė.
Dr. Alfreda Šapkauskienė – profesorė, specializuojasi finansų technologijų, įmonių finansų ir tvariųjų finansų srityse.
Marius Šiukšteris – pardavimų ekspertas, turintis virš 10 metų technologinių produktų ir paslaugų pardavimų tarptautinėse rinkose patirtį.
Daugiau informacijos: https://www.vu.lt/verslui/inovacijos-ir-moksliniai-tyrimai/verslumas-universitete/verslumo-igudziu-ugdymas.
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/fbUUJeZCc9. Registracija uždaroma spalio 20 d.
Tvariųjų sprendimų pre-akseleratorius įgyvendinamas pagal projektą Nr. 10-040-T-0015 „Vilniaus universiteto tvariųjų sprendimų pre-akseleratoriaus kūrimas ir įgyvendinimas“ ir finansuojamas Europos Sąjungos.
|
2024 m. pavasario bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
Emocinės sveikatos stiprinimas
Emocinės gerovės kūrimas – yra viena svarbiausių VU vertybių. Siekiant, kad ši vertybė taptų ir kiekvieno VU bendruomenės nario asmenine vertybe sukūrėme mokymo programą doktorantūros studentams. Ši mokymo programa – tai psichinės sveikatos gerinimo bei naujų kompetencijų ugdymo priemonė. Ji skirta gilesniam savęs bei emocijų pasaulio pažinimui, psichinės sveikatos stiprinimui, efektyvaus bendravimo kompetencijų plėtojimui, konfliktų ir perdegimo prevencijai. Psichinė sveikata – tai emocinė ir dvasinė būsena, kuomet žmogus leidžia sau džiaugtis gyvenimu, patiria pilnatvės jausmą, taip pat moka išgyventi ir liūdesį, skausmą. Gera psichinė sveikata – tai nėra tik psichikos sveikatos sutrikimų nebuvimas. Žmogaus emocinės gerovės ir sveikatos rodikliai – gebėjimas užmegzti bei palaikyti sveikus asmeninius santykius, mokėjimas įveikti sunkumus, atsakingas sprendimų priėmimas, galimybė išreikšti save.
Mokymo programos tikslas – suteikti doktorantūros studentams žinių apie emocinę sveikatą, jos stiprinimą, mokytis įveikti stresą, užkirsti kelią perdegimo sindromo atsiradimui, įsisavinti konstruktyvius reagavimo būdus, patekus į konfliktinę ar kitą probleminę situaciją.
Mokymo programos uždaviniai:
- Suteikti doktorantams žinių apie emocinę gerovę, vystyti jų kompetencijas, reikalingas palaikyti gerą savijautą, efektyviai tvarkytis su kylančiais iššūkiais.
- Vystyti emocinį intelektą, reikalingą pedagoginiame darbe.
- Mokyti doktorantus pasirūpinti emocine sveikata.
- Skatinti doktorantus rinktis efektyvius bendravimo būdus, palaikyti sveikus tarpusavio santykius, konstruktyviai spręsti kylančius konfliktus.
- Išmokti efektyvių streso įveikos būdų, mažinti perdegimo atvejų, konfliktinių situacijų pasireiškimą.
Pilna programa susipažinimui
Lektorės: Inga Abramavičienė, dr. Dovilė Grigienė, Monika Aleksė, Sandra Četrauskienė.
Datos ir laikas:
birželio 5 d. (13:00-15:00; 15:00-15:30 pertrauka; 15:30-18:00);
birželio 6 d. (13:00-14:30; 14:30-15:00 pertrauka; 15:00-16:30);
birželio 12 d. (10:00-11:30; 11:30-12:30 pertrauka; 12:30-14:00);
birželio 13 d. (10:00-12:00; 12:00-13:00 pertrauka; 13:00-15:30);
birželio 14 d. (10:00-12:00; 12:00-13:00 pertrauka; 13:00-15:30).
Vieta: Centriniai rūmai (Universiteto g. 3), 239 seminarų kambarys.
Apimtis kreditais: 1 ECTS kredito.
Grupės dydis: iki 16 žmonių.
Registracija: https://forms.office.com/e/jUhmnYVYNW
|
Mokslo komunikacija žiniasklaidoje
Lektorė: VU Komunikacijos fakulteto asist. dr., LRT radijo žurnalistė Rūta Kupetytė
Data:
Gegužės 21 14:00-18:00 val.
Gegužės 22 14:00-18:00 val.
Gegužės 23 14:00-18:00 val.
Gegužės 24 13:00-15:00 val.
Vieta: Centriniai rūmai (Universiteto g. 3), 239 seminarų kambarys
Apimtis kreditais: 1 ECTS kredito.
Temos:
Mokslininko vaidmuo žiniasklaidoje
Kokiu atveju galite būti pakviestas/a tapti pašnekovu/e?
Ko iš pokalbio tikisi tyrėjas/a?
Ko iš pokalbio tikisi žurnalistas/ė?
Tyrimo rezultatų pristatymo skirtumai žiniasklaidoje ir mokslinėje konferencijoje
Kaip konstruojamas pranešimas žiniasklaidoje?
Kas bus mano auditorija?
Žiniasklaidos priemonių susiliejimas. Jei kalbėjau televizijoje, ar tik ten ir liksiu?
Kaip atrodys mano pokalbis ir kas nutiks po to?
Kaip pasirengti pokalbiui?
Kaip komunikuoti suprantamai ir įtaigiai?
Kaip įveikti baimę?
Kas vyks po pokalbio?
Praktiniai patarimai.
Ką daryti, kad liežuvis nesipintų, o apranga netrikdytų žiūrovų?
Formatas: Teoriniai ir praktiniai užsiėmimai su individualiomis praktinėmis užduotimis
Registracija: https://forms.office.com/e/WkzHBcMMfT
Grupės dydis: iki 20 žmonių
|
Informacijos saugojimas ir citavimas naudojantis programa Zotero
Lektoriai: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyr. bibliotekininkas Andrej Vorona ir vyr. bibliotekininkė Urtė Milkintaitė.
Data: 2 srautai: balandžio 5 d. 14 val., balandžio 22 d. 15 val.
Vieta: MS Teams
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito.
Temos:
- Trumpas programos Zotero pristatymas;
- Praktinis darbas su programa Zotero;
- Įdiegimas ir pasiruošimas darbui;
- Mokslinių informacijos šaltinių išsaugojimo galimybės;
- Citavimo nuorodų ir literatūros sąrašo sudarymas;
- Papildomos programos funkcijos.
Formatas: praktinis užsiėmimas (2 ak. val.).
Registracija: https://forms.office.com/e/2b62aG36Dd
Grupės dydis: neribotas.
|
2024 Academic Writing Seminars for PhD Students in Natural, Technological, Medicine and Health Sciences
Lectors: Prof. Dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology); Prof. Dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology)
Date and time:
Day 1 – May 27, 09:00-14:30;
Day 2 – May 28, 11:00-14:30;
Day 3 – May 29, 9:00-14:30;
Day 4 – May 30, 11:00-14:30.
Format: Contact seminars.
Place: Seminar room 239, VU Central Palace (3 Universiteto St.)
Group size: 40.
Credits: 1 ECTS.
Training program: click here.
Registration: https://forms.office.com/e/Rq2xaz0JCc Please register for training using the e-mail provided by the institution.
!The training will be held in English!
|
2024 Verslumo kūrybinės dirbtuvės jauniesiems tyrėjams
Kūrybinių dirbtuvių aprašymas:
Jei esate doktorantas ar magistrantūros studentas ir siekiate padidinti savo mokslinių tyrimų poveikį visuomenei bei surasti kuriamų MTEP sprendimų kelią iki rinkos – dalyvaukite specialiai jums skirtose kūrybinėse dirbtuvėse!
Kūrybinių dirbtuvių metu įgysite žinių apie:
- Rinkos analizę;
- Idėjos vertės pasiūlymą;
- Verslo modelius;
- Intelektinės nuosavybės apsaugą;
- Rinkodaros strategijas;
- Kainodarą ir pardavimo metodus;
- Finansų planavimą;
- Startuolio komandos formavimą;
- Idėjos pristatymą.
Kūrybines dirbtuves dalyviai įvertino - 4.5 iš 5.
Lektoriai: Inovacijų skyriaus komanda.
Trukmė: 50 akademinių valandų (31 kontaktinė valanda ir 19 valandų savarankiško darbo grupėse).
Kontaktinių valandų laikas ir data:
Diena
|
1 grupė
|
2 grupė
|
3 grupė
|
4 grupė
|
5 grupė
|
6 grupė
|
1 diena
|
Vasario 26
9:00 – 12:30
|
Kovo 20
13:00 – 16:30
|
Balandžio 2
9:00 – 12:30
|
Balandžio 22
13:00 – 16:30
|
Gegužės 6
9:00 – 12:30
|
Birželio 3
9:00 – 12:30
|
2 diena
|
Vasario 27
9:00 – 13:15
|
Kovo 21
13:00 – 17:15
|
Balandžio 3
9:00 – 13:15
|
Balandžio 23
13:00 – 17:15
|
Gegužės 7
9:00 – 13:15
|
Birželio 4
9:00 – 13:15
|
3 diena
|
Vasario 28
9:00 – 13:15
|
Kovo 22
13:00 – 17:15
|
Balandžio 4
9:00 – 13:15
|
Balandžio 24
13:00 – 17:15
|
Gegužės 8
9:00 – 13:15
|
Birželio 5
9:00 – 13:15
|
4 diena
|
Vasario 29
9:00 – 13:00
|
Kovo 25
13:00 – 17:00
|
Balandžio 8
9:00 – 13:00
|
Balandžio 25
13:00 – 17:00
|
Gegužės 9
9:00 – 13:00
|
Birželio 6
9:00 – 13:00
|
5 diena
|
Kovo 4
9:00 – 12:30
|
Kovo 26
13:00 – 16:30
|
Balandžio 9
9:00 – 12:30
|
Balandžio 26
13:00 – 16:30
|
Gegužės 13
9:00 – 12:30
|
Birželio 10
9:00 – 12:30
|
6 diena
|
Kovo 5
9:00 – 11:30
|
Kovo 27
13:00 – 15:30
|
Balandžio 10
9:00 – 11:30
|
Balandžio 29
13:00 – 15:30
|
Gegužės 14
9:00 – 11:30
|
Birželio 11
9:00 – 11:30
|
7 diena
|
Kovo 6
13:00 – 17:00
|
Kovo 28
13:00 – 17:00
|
Balandžio 11
13:00 – 17:00
|
Balandžio 30
13:00 – 17:00
|
Gegužės 15
13:00 – 17:00
|
Birželio 12
13:00 – 17:00
|
Kreditai: 2 ECTS kreditai bus suteikti studentams, kurie dalyvaus kontaktinėse sesijose, atliks savarankiškas užduotis grupėse ir parengs galutinį pristatymą.
Šie kreditai doktorantams bus užskaityti kaip bendrųjų gebėjimų kreditai.
Magistrantai gaus 2 „Mokymosi visą gyvenimą“ kreditus, kurie papildys diplomo priedėlį ir taps verslumo įgūdžių įrodymu būsimiems darbdaviams.
Seminarų vieta: Nuotoliniu būdu per MS Teams platformą.
Studijų kryptys: kūrybinėse dirbtuvėse laukiame visų studijų krypčių doktorantai ir magistrantai.
Kalba: mokymai vyks anglų kalba.
Registracija:
Prašome pasirinkti tik vieną grupę:
Registracija į ketvirtą grupę vyksta iki 2024-04-18 Nuoroda: https://bit.ly/3STJpiU
Registracija į penktą grupę vyksta iki 2024-05-02 Nuoroda: https://bit.ly/48h6UqB
Registracija į šeštą grupę vyksta iki 2024-05-30 Nuoroda: https://bit.ly/49rfYu1
|
Duomenų vizualizavimas naudojant R
Lektorė: dr. Rūta Levulienė
Data ir laikas:
balandžio 10 d. 16:00-20:00
balandžio 11 d. 16:00-20:00
balandžio 17 d. 16:00-20:00
balandžio 24 d. 16:00-20:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 30
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS
Mokymų kalba: lietuvių
Registracija: https://forms.office.com/e/ZBFYMgxaW1
Duomenų vizualizavimas naudojant R
Mokymus sudaro trys dalys (keturi užsiėmimai). Pirmoji dalis skirta supažindinti su duomenų vizualizavimo principais ir metodais, grafikų ir diagramų tipais, naujausiomis duomenų vizualizavimo tendencijomis. Antroji dalis – R programavimo pagrindai ir standartinių grafikų ir diagramų braižymas naudojant R. Trečioji – duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius.
Reikalavimai. III dalis: R programavimo pagrindai.
Turinys I dalis. Duomenų vizualizavimo principai ir metodai (4 akad. val.) 1. Patvirtinančioji ir tiriamoji analizė; 2. Vizualizavimo metodai; 3. Grafikų ir diagramų tipai; 4. Grafikų ir diagramų elementų charakteristikos ir jų parinkimas; 5. Duomenų vizualizavimo tendencijos. II dalis. R programavimo pagrindai, standartinių grafikų ir diagramų braižymas (4 akad. val.) 1. Rcmdr (duomenų importas, pertvarkymas ir vizualizavimas naudojant R Commander meniu) ir RStudio (pagrindiniai langai, duomenų importas) paketai; 2. R duomenų struktūros (duomenų lentelė, matrica, sąrašas). Pagrindinės komandos (valdymo, duomenų pertvarkymo); 3. Diagramų ir grafikų kūrimas rašant programinį kodą (graphics paketas).
III dalis. Duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius (8 akad. val.) 1. Įvairių grafikų ir diagramų braižymas naudojant funkciją qplot; 2. Funkcija ggplot; 3. Sluoksnių sudarymas; 4. Grafikų ir diagramų elementai ir jų charakteristikų aprašymas; 5. Pasiskirstymo, sąryšių, struktūros, panašumo, kitimo vizualizavimas.
|
R įvadas
Lektorius: dr. Andrius Buteikis
Data ir laikas: 1 dalis: 2024 m. kovo 22 d. 16:00-20:00
2 dalis: 2024 m. kovo 29 d. 16:00-20:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku bei atlikus praktines užduotis.
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: https://forms.office.com/e/iXwwZYt9Bq Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Mokymų kalba: lietuvių.
|
Argumentacijos teorija ir praktika
Lektorius: dr. Mindaugas Gilaitis
Data ir laikas: balandžio 10, 17, 24 d. ir gegužės 15 d. 11:00–14:15.
Formatas: kontaktiniai užsiėmimai.
Vieta: VU Filosofijos fakultetas.
Balandžio 10 d. 209 aud.;
Balandžio 17 d. Spa 211;
Balandžio 24 d. 209 aud.;
Gegužės 15 d. 209 aud.
Modulio apimtis: 1 ECTS
Grupės dydis: 10.
Apie lektorių: Mindaugas Gilaitis Vilniaus universitete baigė filosofijos bakalauro studijas, Vidurio Europos universitete įgijo filosofijos magistro laipsnį. Vilniaus ir Ciuricho (Šveicarija) universitetuose studijavo filosofijos doktorantūroje. 2017 m. Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją. Nuo 2017 m. dirba VU Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedroje.
Apie kursą: Mokymų tikslas – supažindinti su teoriniais ir praktiniais argumentacijos pagrindais ir taikomaisiais logikos aspektais.
Registracija: https://forms.office.com/e/EfWHcnTWn4
Mokymų kalba: lietuvių.
|
LaTeX
Data: balandžio 25 d. 08:00–12:00 val. balandžio 26 d. 08:00-12:00 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius ne mažiau 50 procentų mokymų realiu laiku bei mokymų pabaigoje atlikus testą ir surinkus 50 procentų ar daugiau teisingų atsakymų.
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: https://forms.office.com/e/4FZRugPsac (registracija sustabdyta pasiekus galimą mokymų dalyvių skaičių). Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Pedagoginės veiklos gebėjimų ugdymo modulis
Data ir laikas: kovo 7, 14, 21, 28 d. 17:00–18:30.
Formatas: kontaktiniai užsiėmimai.
Vieta: Centriniai rūmai, 239 seminarų kambarys.
Modulio apimtis: 1 ECTS kreditas.
Grupės dydis: 20.
Modulio lektorė: Daiva Lepaitė, phD (Edukologija); Ugdymo mokslų instituto asistentė; Studijų vystymo projektų vadovė VU Studijų kokybės ir plėtros skyriuje.
Šio modulio pagrindinis tikslas – ugdyti doktorantų pedagoginę kompetenciją, kuri reikalinga dirbant dėstytoju(-a) studijose. Modulio kontaktiniuose užsiėmimuose:
-> diskutuosite apie (Europos) aukštojo mokslo erdvės (EAME) problematiką, iššūkius ir galimybes; -> praktiškai analizuosite dalyko/modulio paskirtį studijų programų planuojamuose studijų rezultatuose; -> grupėse mokysitės suplanuoti studento mokymosi patirtis dalyko/modulio studijose (konstruktyviai suderinti mokymo(si) veiklas ir pasiekimų vertinimą); -> stebėsite ir analizuosite užsienio šalių universitetų video medžiagą, padėsiančią reflektuoti mokymo(si) aplinką, kurioje mokysitės, kaip įtraukti studentus ir palaikyti jų studijų rezultatų siekimą mišriuoju mokymo(si) būdu.
Paskutinio susitikimo metu vyks minikonferencija, kurios metu dalinsitės konstruojamos pedagoginės veiklos pasiūlymais.
Savarankiškas darbas vyks visą mėn. ir jo darbo rezultatas – parengtas dalyko / modulio aprašas.
Registracija: https://forms.office.com/e/f2D8GA7udd
Mokymų kalba: lietuvių.
|
Introduction to Research Data Management and FAIR Principles
Lecturer: Dr Gintė Medzvieckaitė, Vilnius University Library Research Data Officer
Date: 22 March 2024
Time: 13:30-15:30
Place: MS Teams
Group size: unlimited
Registration closes: 22 March 2024, 8:00
Registration: https://forms.office.com/e/ha7ZvJ7Z12
ECTS: 0,2
The majority of research projects conducted at academic institutions involve research data – information, experimental results and primary materials on which the conclusions and findings of the research are based. Considerate and responsible handling of research data helps to achieve the goals of the project more efficiently and to deliver more reliable results. Moreover, good research data management can enhance the transparency and the impact of the research.
In this 2-hour lecture, you will become familiar with research data management best practices that are recommended during the different stages of the research project lifecycle and will get to know the FAIR data principles – a set of recommendations that help to make your research data more reusable and reproducible.
|
How to Sell Your Research? Publication in International Journals in English / For PhD Students in the Social Sciences and Humanities
Lecturer: Dr. Atėnė Mendelytė
Dates: February 15, 22, 29, March 7
Time: 13:00-15:15
Place: Universiteto str. 3, Seminar room 239.
Registration: https://forms.office.com/e/ENWPuvrC2M
Course details:
ECTS: 1 Number of academic hours: 25 hours (16 contact hours + 9 hours for self-study and written tasks) Group size: 16 participants Teaching format: interactive seminars Language: English
Course requirements: participation in 80% of the seminars is required in order to get 1 ECTS. The participants of the course will have to write a short text and provide feedback to each other’s texts.
Course focus:
This course focuses on research writing and publication practices in English. It is notoriously difficult for researchers who are non-native speakers of English to get their research published in international journals. This is partly due to significant rhetorical differences of academic text construction followed by Anglo-American writing traditions in comparison to many other academic cultures, as well as specific expectations of international journal boards. Another challenge especially to novice researchers at the PhD level is to respond to peer review and to act as peer reviewers themselves. All of these issues will be addressed in the course. The course will also give an opportunity to participants to share their own writing and receive feedback both from peers and from the course instructor.
Course schedule:
February 15, 13:00-15:15
What Is a Publishable Article? What Gets Published and Why
The seminar will address the expectations of academic journals and editors from the humanities and social sciences perspective. The process of conceiving of a publishable idea and producing an article manuscript will also be discussed in detail as well as ways of translating one’s research into a publishable article idea. Various problems and (sub)discipline-specific issues prohibiting articles based on excellent research will be considered as well.
February 22, 13:00-15:15
Common Reasons for Rejection and How to Avoid It
This seminar will delve into the most common reasons for articles being rejected (issues to do with methodology, theory, structure, language, scope, etc.), both from an editor’s and peer reviewer’s perspective, and teach how to think critically about one’s own manuscript – how to become one’s own peer reviewer – in order to address these potential reasons for rejection.
February 29, 13:00-15:15
Responding to a Journal’s Revise and Resubmit/Reject Decision
This seminar will explain the most productive ways to interpret a journal editor’s decision to ask for a revision as well as a decision to reject one’s submission. Various types of peer review comments and ways to properly address/interpret a reviewer’s concerns and rhetoric will be explained. Furthermore, this seminar will give practical advice regarding making one’s manuscript publishable despite rejection and negative feedback. Finally, the best practices of being a peer reviewer and how to best approach others’ work will also be discussed.
March 7, 13:00-15:15
Hands on Practice – Analysing and Giving Peer Feedback
This final seminar will put the knowledge acquired during the previous meetings to practice as the participants will be asked to analyse and critically think about each other’s written work. The participants shall identify any potential problematic aspects of short pieces of writing which might prevent them from being accepted by the desired international journals. The participants will also give constructive feedback as to how the author could improve their manuscript.
|
|
2024 Academic Writing Seminars for PhD Students in Social Sciences and Humanities
Lectors: prof. dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology), prof. dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology).
Time and Dates:
Day 1 – January 15, 9.00-14.30;
Day 2 – January 16, 9.00-14.30;
Day 3 – January 17, 9.00-12.30;
Day 4 – January 18, 9.00-12.30.
Format: Contact seminars
Place: Seminar room 239, VU Central Building (3 Universiteto St.)
Group size: 40
Credits: 1 ECTS
Training program: click here
Registration: https://forms.office.com/e/n2WYUq910A
Please register for training using the e-mail provided by the institution.
! The training will be held in English !
|
2023 m. rudens bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
2023 Verslumo kūrybinės dirbtuvės jauniesiems tyrėjams
Verslumo kūrybinės dirbtuvės jauniesiems tyrėjams
Kūrybinių dirbtuvių aprašymas: Jei esate doktorantas ar magistrantūros studentas ir siekiate padidinti savo mokslinių tyrimų poveikį visuomenei bei surasti savo sprendimų kelią iki rinkos – dalyvaukite specialiai jums skirtose kūrybinėse dirbtuvėse! Jų metu gilinsitės į giliųjų technologijų (deep tech) verslumo sritį ir sužinosite, kaip atlikti rinkos analizę bei išgryninti savo idėjos vertės pasiūlymą. Gausite vertingų įžvalgų apie verslo modelius, intelektinės nuosavybės apsaugą, rinkodaros strategijas, kainodarą, pardavimo metodus, finansavimo galimybes ir finansų planavimą. Be to, sužinosite, kaip suburti tinkamą startuolio komandą ir parengti idėjos pristatymą, kuris sužavėtų investuotojus. Kūrybinių dirbtuvių metu įgytas žinias įtvirtinsite atlikdami grupines užduotis bei gausite vertingų įžvalgų iš lektorių. Tad nepraleiskite progos pagilinti savo verslumo žinias ir paversti savo idėjas sėkmingu startuoliu!
Lektoriai: Technologijų perdavimo ekspertai iš Vilniaus ir Tartų universitetų.
Trukmė: 50 akademinių valandų (31 kontaktinė valanda ir 19 valandų savarankiško darbo grupėse).
Kontaktinių valandų laikas ir data:
Kreditai: 2 ECTS kreditai bus suteikti studentams, kurie dalyvaus kontaktinėse sesijose, atliks savarankiškas užduotis grupėse ir parengs galutinį pristatymą.
Seminarų vieta: Nuotoliniu būdu per MS Teams platformą.
Studijų kryptys: kūrybinėse dirbtuvėse laukiame visų studijų krypčių doktorantai ir magistrantai.
Kalba: mokymai vyks anglų kalba.
Registracija: Prašome pasirinkti tik vieną grupę: Registracija į ketvirtą grupę: https://bit.ly/3rMEdlU Registracija į penktą grupę: https://bit.ly/48IvIt9
|
2023 Retorika
RETORIKA |
Lektorius: dr. Audrius Valotka (Filologijos fakultetas)
Data ir laikas:
1 dalis |
2023-10-16 |
17:00-18.30 |
2 dalis |
2023-10-18 |
17:00-18.30 |
3 dalis |
2023-10-23 |
17:00-18.30 |
4 dalis |
2023-10-25 |
17:00-18.30 |
5 dalis |
2023-11-06 |
17:00-18.30 |
6 dalis |
2023-11-08 |
17:00-18.30 |
7 dalis |
2023-11-13 |
17:00-18.30 |
8 dalis |
2023-11-15 |
17:00-18.30 |
9 dalis |
2023-11-20 |
17:00-18.30 |
10 dalis |
2023-11-22 |
17:00-18.30 |
11 dalis |
2023-11-27 |
17:00-18.30 |
12 dalis |
2023-11-29 |
17:00-18.30 |
Forma: auditorinis ir savarankiškas darbas.
Vieta: Filologijos fakultetas, 113 auditorija.
Dėstymo kalba: lietuvių.
Grupės dydis: 12.
Apimtis kreditais: 1 ECTS kreditas.
Kurso turinys: 1. Retorikos objektas. Retorikos ir stilistikos skirtumai. Psichologiniai viešojo kalbėjimo aspektai. Logika ir emocijos viešajame kalbėjime. 2. Retorinio vyksmo elementai: oratorius, auditorija, kalba. 3. Retorinė situacija. Kalbos tikslas. Strategijos pasirinkimas. Funkcinė dominantė. Tema. Tezės. Kalbos struktūra: pradžios, pabaigos, intarpai, teksto jungtys. 4. Medžiagos apdorojimas ir pateikimas. Vaizdo medžiaga. 5. Iškalbos stilistika. 6. Balso valdymas, kalbos srautas, kūno kalba. Bendravimas su auditorija. 7. Diskusija: strategija, pasirengimas, medžiagos apdorojimas ir pateikimas, vaidmenys. 8. Diskusija: manipuliacinės technikos, argumentacijos klaidos. Silogistikos pradmenys.
Atsiskaitymai: viešõsios kalbos sakymas; dalyvavimas diskusijoje.
Registracija: spausti čia. Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
2023 Pedagoginės veiklos gebėjimų ugdymo modulis
PEDAGOGINĖS VEIKLOS GEBĖJIMŲ UGDYMO MODULIS |
Data ir laikas: lapkričio 23 d. nuo 15 val. iki 16.30 val., lapkričio 30 d. nuo 15 val. iki 16.30 val. ir gruodžio 7 d. nuo 15 val. iki 17 val.
Formatas: kontaktiniai užsiėmimai.
Vieta: Centriniai rūmai, 238 Seminarų kambarys
Modulio apimtis: 1 ECTS kreditas.
Grupės dydis: 20.
Modulio lektorė: Daiva Lepaitė, phD (Edukologija); Ugdymo mokslų instituto asistentė; Studijų vystymo projektų vadovė VU Studijų kokybės ir plėtros skyriuje.
Šio modulio pagrindinis tikslas – ugdyti doktorantų pedagoginę kompetenciją, kuri reikalinga dirbant dėstytoju(-a) studijose. Modulio kontaktiniuose užsiėmimuose: -> diskutuosite apie (Europos) aukštojo mokslo erdvės (EAME) problematiką, iššūkius ir galimybes; -> praktiškai analizuosite dalyko/modulio paskirtį studijų programų planuojamuose studijų rezultatuose; -> grupėse mokysitės suplanuoti studento mokymosi patirtis dalyko/modulio studijose (konstruktyviai suderinti mokymo(si) veiklas ir pasiekimų vertinimą); -> stebėsite ir analizuosite užsienio šalių universitetų video medžiagą, padėsiančią reflektuoti mokymo(si) aplinką, kurioje mokysitės, kaip įtraukti studentus ir palaikyti jų studijų rezultatų siekimą mišriuoju mokymo(si) būdu.
Paskutinio susitikimo metu vyks minikonferencija, kurios metu dalinsitės konstruojamos pedagoginės veiklos pasiūlymais.
Savarakiškas darbas vyks visą mėn. ir jo darbo rezultatas – parengtas dalyko / modulio aprašas.
Registracija: registracija baigta Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Mokymų kalba: lietuvių.
|
2023 Academic Writing Seminars for PhD Students in Natural, Technological, Medicine and Health Sciences
Lectors: prof. dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology), prof. dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology)
Date and time: Day 1 – November 6, 8.30-13:00;
Day 2 – November 7, 13:00-16.30;
Day 3 – November 8, 9:00-12.45;
Day 4 – November 10, 11:00-14:00;
Day 5 – November 14, 11:00-12.30.
DĖMESIO. LAPKRIČIO 10 D. mokymai yra PERKELIAMI į LAPKRIČIO 15 D. (trečiadienis).
Mokymai vyks 238 Seminarų kambaryje nuo 10 iki 13 val.
Format: cantact seminars.
Place: Seminar room 238 / 239, VU Central Palace (3 Universiteto St.)
Group size: 40.
Credits: 1 ECTS.
Training program: click here.
Registration: https://forms.office.com/e/vVBGKMkuaF
Please register for training using the e-mail provided by the institution.
!The training will be held in English!
2023 Mokslinių tyrimų duomenų valdymo įvadas
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2023-11-08
Laikas: 13:30 – 15:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Mokymų tikslas – supažindinti su mokslinių tyrimų duomenų ir jų valdymo sąvokomis bei mokslinių tyrimų duomenų gyvavimo ciklu. Juose bus aptariami svarbiausi sudėtiniai mokslinių tyrimų duomenų valdymo aspektai ir pateikiama praktiškų darbinių duomenų priežiūros bei organizavimo patarimų.
Formatas: seminaras (1,5 val.)
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/xmA5DYLmSG
Registracija vykdoma iki: 2023-11-08, 8:00
2023 Mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano sudarymas
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2023-11-09,
Laikas: 8:30 – 9:30
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Paskaitos tikslas - supažindinti su duomenų valdymo plano kaip kartu su projekto paraiška teikiamo dokumento specifika. Paskaitoje bus aptariama, į ką vertėtų atkreipti dėmesį rengiant duomenų valdymo planą ir bus pristatyti duomenų valdymo plano rengimą palengvinantys įrankiai (DVP Vedlys, DMP Online ir kt.).
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.45 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/csSbCXKY82
Registracija vykdoma iki: 2023-11-08, 15:00.
2023 FAIR duomenų principai
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2023-11-09
Laikas: 10:00 – 11:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Mokymų tikslas – supažindinti su mokslinių tyrimų duomenų pateikimo rekomendacijomis, plačiau žinomomis kaip „FAIR principai“. Šių principų laikymasis padidina mokslinio tyrimo metu sukurtų duomenų pridėtinę vertę, be to šių principų laikytis reikalauja Europos Sąjungos mokslo finansavimo programos ir kai kurie akademiniai leidėjai. Mokymuose sužinosite, kokias duomenų savybes įvardija kiekviena akronimo FAIR raidė ir ką daryti, kad šias savybes turėtų Jūsų sukurti duomenys. Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.4 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/ayEhRZYQ1J
Registracija vykdoma iki: 2023-11-08, 15:00.
2023 Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa): autoriaus sąsaja
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus projektų vadybininkė Aurelija Striogienė
Data: 2023-11-09
Laikas: 13:30 – 15:00 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Paskaitos tikslas – supažindinti su Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos sistemos funkcijomis, struktūra, galimybėmis, eLABa autoriaus sąsaja, dokumentų registravimu ir viso teksto (failų) įkėlimu, įrašų importu, licencinių sutarčių pasirašymu ir eLABa ataskaitų formavimu.
Formatas: paskaita (1.5 val.)
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/amVGjBwgHv
Registracija vykdoma iki: 2023-11-09, 8:00.
2023 Duomenų talpyklos ir duomenų žurnalai
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2023-11-10
Laikas: 8:30 – 9:30
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Paskaitos tikslas - supažindinti su mokslinių tyrimų duomenų saugojimui ir publikavimui skirtomis platformomis - duomenų talpyklomis. Bus aptariami pagrindiniai duomenų talpyklų tipai, pristatomos populiariausios bendro pobūdžio talpyklos, patariama, kaip pasirinkti tinkamą talpyklą savo duomenims. Taip kalbėsime, kas yra duomenų žurnalai ir kuo jie skiriasi nuo įprastų mokslinių žurnalų.
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.3 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/KZ7MVbb6wd
Registracija vykdoma iki: 2023-11-09, 15:00
2023 MIDAS naudojimas
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2023-11-10
Laikas: 10:00 – 11:00 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Paskaitoje bus supažindinama su Nacionaliniu mokslinių tyrimų duomenų archyvu (MIDAS) bei jo funkcijomis: publikuotų duomenų peržiūra, duomenų įkėlimu ir publikavimu, bendradarbiavimą palengvinančiomis funkcijomis, naudotojo paskyros tvarkymu.
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.3 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/r0whCZwb3c
Registracija vykdoma iki: 2023-11-09, 15:00
2023 Atvirosios prieigos kompetencijų tobulinimas
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus informacijos vadybininkė (atvirojo mokslo klausimais) Eglė Juodė
Data: 2023-11-10
Laikas: 13:30 – 15:00 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: neribojamas
Paskaitos tikslas – supažindinti su atvirosios prieigos reglamentavimu bei leidyba (žurnalų skirstymas, atvirosios prieigos ženklinimas ir tipai), saviarchyvavimu (dokumentų versijos, leidėjo atvirosios prieigos nuostatų įvertinimas), grobuoniškais leidėjais ir žurnalais, atvirojo turinio licencijomis, naudingais turinio paieškos įrankiais. Po paskaitos dalyviai papildomai turi atlikti savarankišką užduotį.
Formatas: paskaita (1.5 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.5 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/xfAd1cucJu
Registracija vykdoma iki: 2023-11-10, 8:00
2023 Elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai
Lektorė: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Lina Becerik.
Data: 2022-11-16
Laikas: 15 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Mokymų metu sužinosite kaip ieškoti straipsnių, žurnalų, el. knygų ir kt. išteklių virtualiose bibliotekose, duomenų bazėse, institucinėse talpyklose, atvirosios prieigos ištekliuose. Susipažinsite su mokslometrinių rodiklių Web of Science ir Scopus duomenų bazių paieškos funkcijomis, sužinosite kaip rasti žurnalų ir autorių vertinimo rodiklius, apžvelgsime naujoves. Mokymų metu galėsite praktiškai išbandyti loginius operatorius, paieškos simbolius, skirtingus paieškos būdus, atliksime paiešką daugiadisciplinėse, specializuotose ir mokslometrinių rodiklių duomenų bazėse.
Formatas: paskaita 3 ak. val.
Apimtis kreditais: 0.2 ECTS kredito
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/V7WdD5tcg8
Registracija vykdoma iki: 2023-11-15
2023 Informacijos saugojimas ir citavimas naudojantis programa Zotero
Lektoriai: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyr. bibliotekininkas Andrej Vorona ir vyr. bibliotekininkė Urtė Milkintaitė.
Data: 2 srautai: lapkričio 14 d. 13 val., lapkričio 15 d. 15 val.
Vieta: MS Teams
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito.
Temos:
- Trumpas programos Zotero pristatymas.
- Praktinis darbas su programa Zotero:
- Įdiegimas ir pasiruošimas darbui;
- Mokslinių informacijos šaltinių išsaugojimo galimybės;
- Citavimo nuorodų ir literatūros sąrašo sudarymas;
- Papildomos programos funkcijos.
Formatas: praktinis užsiėmimas (2 ak. val.).
Registracija: https://forms.office.com/e/DMKh00WX9m
Grupės dydis: iki 50 dalyvių.
2023 LATEX
Data: 1 dalis: lapkričio 11 d. 10:00-14:00
2 dalis: lapkričio 13 d. 8:30-12:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius ne mažiau 50 procentų mokymų realiu laiku bei mokymų pabaigoje atlikus testą ir surinkus 50 procentų ar daugiau teisingų atsakymų.
Kurso turinys:
Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX.
1. Instaliavimas ir paruošimas darbui
2. Preambulė
3. Teksto redagavimas
4. Formulės ir specialūs simboliai
5. Paveikslėliai ir lentelės
6. Nuorodos ir bibliografija
7. Aplinkos
8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: https://forms.office.com/e/8u0fNQ6B2y
Į mokyms prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
2023 R įvadas
Data ir laikas: 1 dalis: 2023 m. gruodžio 15 d. 16:00 – 20:00
2 dalis: 2023 m. gruodžio 18 d. 16:00 – 20:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriamas išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku bei atlikus praktines užduotis.
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: https://forms.office.com/e/ZhYgqcwEHw.
Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Mokymų kalba: lietuvių.
2023 m. pavasario bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
2023 SAUSIS
International Negotiations and Conflict Management |
Attention!!! Information about training has been updated!
Date: January 20, 23, 25, 27
Time: 15.30-18.30
Place: ‘Vilniaus balso salė’, Faculty of Communication, Maironio st. 7
Registration: click here.
- ECTS: 1 - Number of academic hours: 25 hours - Teaching format: live sessions (lectures and seminars) - Coordinating lecturer: associate professor dr. Mariana Sueldo - Number of participants: up to 40 - Language: English
Annotation: Negotiation practice itself is undergoing much change and gaining momentum in all spheres of life, where we defend our rights, make claims and express our expectations. All this requires application of effective bargaining, conflict management and negotiation skills. In present times, international negotiation requires abilities to appropriately deal with many new urgent issues on the global agenda, different actors and new emerging norms. This module may equip participants with practical skills needed to be successful in the international negotiation and diplomacy arena, as well as in everyday life situations.
Aims: • To provide core knowledge of conflict management and negotiations • To acquire and apply main concepts of intercultural negotiations strategies and styles and national profiles.
Learning outcomes: participants will be • Able to communicate, cooperate, compete, and engage in negotiation with people from their own and other cultures; • Assess and analyze ethical dilemmas at negotiation; • Able to evaluate the potential outcomes of problem solving or negotiation with members of their own culture or another culture; • Able to better solve conflicts, negotiate and bargain in the way so that individuals and groups from diverse backgrounds can work effectively together in multicultural environment.
TOPICS |
Assignments to get ECTS |
Weight % for 1 ECTS |
Negotiation fundamentals: personal profile, individual culture and values. Position Based Negotiations vs Interest Based Negotiation. |
Attendance and participation in 80% of lectures are mandatory to get the certificate. Seminar activities and peer assessment when other groups present their cases. Participants will evaluate each other based on assessment criteria facilitated by the lecturer. |
40% |
Culture and negotiation Integrative deals. Strategies: questioning and offering (Q& A; S&O) |
Resolving disputes. Third parties and dispute resolution |
Practical case in groups: an extensive negotiation case in which teams negotiate on a specific negotiation scenario. Participants will be asked to present/ oppose on a given topic. |
60% |
Negotiating decisions and managing conflicts in multicultural teams. Social Dilemmas: competing vs cooperating; taking vs contributing |
|
ACADEMIC WRITING SEMINARS FOR PHD STUDENTS IN NATURAL, TECHNOLOGICAL, MEDICINE AND HEALTH SCIENCES |
These trainings are moved from 2022. fall semester.
Lectors: prof. dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology), prof. dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology)
Date and time: Day 1 – January 30, 9:00-14:30; Day 2 – January 31, 9:00-12:30; Day 3 – February 1, 9:00-14:30; Day 4 – February 2, 9:00-12:30.
Format: cantact seminars.
Place: Seminar room 239, VU Central Palace (3 Universiteto St.)
Group size: 40.
Credits: 1 ECTS.
Training program: click here.
Registration: click here. Please register for training using the e-mail provided by the institution.
!The training will be held in English!
|
2023 VASARIS
Kaip pristatyti disertaciją per 3 minutes? |
Mokymai skirti pasiruošti dalyvauti konkurse "Trijų minučių disertacija"
Kada: vasario 21 d. nuo 10:00 iki 13:00 ir nuo 14:30 iki 17:30
Kur: MS Teams / Zoom ar pan. (Patikslinsime)
Formatas: nuotoliniai mokymai.
Kalba: anglų.
Kas tai: tarptautiniai viešojo kalbėjimo mokymai norintiems pasiruošti konkursui „3 minučių disertacija“. Bus aptartos konkurso taisyklės bei reikalavimai disertacijos pristatymui. Susipažinsime su geriausiai laimėtojų pristatymais. Po to vyks praktiniai užsiėmimai mažose 2–4 žmonių grupėse. Visi dalyviai pristatys savo kalbą per 3 minutes, o klausantieji pateiks įžvalgų, ar kalba suprantama, sudominanti, įkvepianti ir pan. Taip pat kiekvienoje grupėje konsultuos atstovas iš vieno iš universitetų.
Sąlygos: būtina turėti veikiantį mikrofoną, kamerą.
Registracija: baigta.
|
2023 KOVAS
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS MATEMATIKOS, INFORMATIKOS IR INFORMATIKOS INŽINERIJOS KRYPČIŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2023-03-03, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2023-03-10, 9:00-17:00 (8 val.) Bendra trukmė – 16 val.
Registracija: Spausti čia. Prasidės vasario 3 d. 9 val. ir tęsis iki 2023-03-01 arba iki kol yra laisvų vietų.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS. Kreditas skiriamas išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku.
Mokymų kalba: lietuvių.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į informatikos ir informatikos inžinerijos mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos dirbtinio intelekto vystymo, duomenų rinkimo ir naudojimo, kibernetinės saugos, atvirojo kodo licencijavimo ir skaitmeninių verslo modelių temos. Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės). Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
How to Sell your Research? Publication in International Journals in English For PhD Students in the Social Sciences and Humanities
|
Lecturer: Dr. Jolanta Šinkūnienė
Dates: March 10, 17, 24, 31
Time: 09:00-12:15
Place: Universiteto str. 3, Seminar room 238.
Registration: spausti čia.
Course details: ECTS: 1 Number of academic hours: 25 hours (16 contact hours + 9 hours for self-study and written tasks) Group size: 16 participants Teaching format: interactive seminars Language: English Course requirements: participation in 80% of the seminars is required in order to get 1 ECTS. The participants of the course will have to write a short text and provide feedback to each other’s texts.
Course focus: The focus of this course is on research writing and publication practices in English. It is notoriously difficult for researchers who are non-native speakers of English to get their research published in international journals. This is partly due to significant rhetorical differences of academic text construction followed by Anglo-American writing traditions in comparison to many other academic cultures, as well as specific expectations of international journal boards. Another challenge especially to novice researchers at the PhD level is to respond to peer review and to act as peer reviewers themselves. All of these issues will be addressed in the course. The course will also give an opportunity to participants to share their own writing and receive feedback both from peers and from the course instructor.
Course schedule:
March 10, 09:00-12:15 Clash of the titans: Features of Anglo-American academic discourse in comparison to other academic cultures
March 17, 09:00-12:15 Opening the Pandora’s box: Research article as a genre and international journals as publishers
March 24, 09:00-12:15 The good, the bad and the ugly: Aspects of responding to and writing reviews
March 31, 09:00-12:15 And all that jazz: Hands on practice – analysing and giving peer feedback to written work
About the lecturer: Dr. Jolanta Šinkūnienė is associate professor of English linguistics at the department of English Philology at Vilnius university. Her research interests focus on cross-linguistic, cross-disciplinary and cross-generic studies of academic discourse, EAP (English for Academic Purposes), research publication and reviewing processes, evaluation of research, effective scientific discourse, academic identity aspects. Jolanta is a reviewer for a number of international journals, she is also a member of international advisory board of journals Iperstoria, Discourse and Interaction, and a member of the editorial board of ESP Today. More information: https://jolantasinkuniene.wordpress.com
|
R ĮVADAS |
Dėmesio! Atnaujintos mokymų datos!
Data: 1 dalis: 2023 m. kovo 17 d. 16:00 – 20:00 2 dalis: 2023 m. kovo 24 d. 16:00 – 20:00 3 dalis: 2023 m. kovo 31 d. 16:00 – 20:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriamas išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku.
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: registracija baigta susidarius pilnai grupei. Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Mokymų kalba: lietuvių.
|
2023 BALANDIS
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GAMTOS IR FIZINIŲ BEI TECHNOLOGIJŲ MOKSLŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2023-03-31, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2023-04-07, 9:00-17:00 (8 val.) Bendra trukmė – 16 val.
Registracija: Spausti čia. Prasidės kovo 3 d. 9 val. ir tęsis iki 2023-03-29 arba iki kol yra laisvų vietų.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS. Kreditas skiriamas išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku.
Mokymų kalba: lietuvių.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į informatikos ir informatikos inžinerijos mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos dirbtinio intelekto vystymo, duomenų rinkimo ir naudojimo, kibernetinės saugos, atvirojo kodo licencijavimo ir skaitmeninių verslo modelių temos. Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės). Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
DUOMENŲ VIZUALIZAVIMAS SU R |
Data: Kovo 29 d. 16:00-20:00 Balandžio 12 d. 16:00-20:00 Balandžio 19 d. 16:00-20:00 Balandžio 26 d. 16:00-20:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 30
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS
Kalba: lietuvių.
Mokymus sudaro trys dalys (keturi užsiėmimai). Pirmoji dalis skirta supažindinti su duomenų vizualizavimo principais ir metodais, grafikų ir diagramų tipais, naujausiomis duomenų vizualizavimo tendencijomis. Antroji dalis – R programavimo pagrindai ir standartinių grafikų ir diagramų braižymas naudojant R. Trečioji – duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius. Reikalavimai. III dalis: R programavimo pagrindai.
Turinys I dalis. Duomenų vizualizavimo principai ir metodai (4 akad. val.) 1. Patvirtinančioji ir tiriamoji analizė; 2. Vizualizavimo metodai; 3. Grafikų ir diagramų tipai; 4. Grafikų ir diagramų elementų charakteristikos ir jų parinkimas; 5. Duomenų vizualizavimo tendencijos.
II dalis. R programavimo pagrindai, standartinių grafikų ir diagramų braižymas (4 akad. val.) 1. Rcmdr (duomenų importas, pertvarkymas ir vizualizavimas naudojant R Commander meniu) ir RStudio (pagrindiniai langai, duomenų importas) paketai; 2. R duomenų struktūros (duomenų lentelė, matrica, sąrašas). Pagrindinės komandos (valdymo, duomenų pertvarkymo); 3. Diagramų ir grafikų kūrimas rašant programinį kodą (graphics, lattice paketai).
III dalis. Duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius (8 akad. val.) 1. Įvairių grafikų ir diagramų braižymas naudojant funkciją qplot; 2. Funkcija ggplot; 3. Sluoksnių sudarymas; 4. Grafikų ir diagramų elementai ir jų charakteristikų aprašymas; 5. Pasiskirstymo, sąryšių, struktūros, panašumo, kitimo vizualizavimas.
Registracija: Spausti čia. (Registracija bus pradėta kovo 1 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Mentoring Sessions on Intellectual Property Management |
Lecturers: Representatives of Plaugmann Vingtoft (Denmark).
Date ant Time: Day 1 - April 13th 9:00-16:00 Day 2 - April 20th 9:00-16:00 Day 3 - April 27th 9:00-16:00, Day 4 - May 4th 9:00-16:00, Day 5 - May 11th 9:00-16:00.
Place: MS Teams.
Credits: 2 ECTS. The participation certificates will be issued only for those participants who will attend at least 4 training sessions out of 5.
Registration: click here. Sessions are for VU PhD students only (there is no possibility to accept joint PhD students).
Session language: English.
Program:
These mentoring sessions in IPR will provide an introduction to the different types of intellectual property rights (IPR) and how to navigate in the world of IP. Among others, the trainings will provide knowledge about patenting, trademarks and design, while also give an overview of valuable IP tools to use. Further, the trainings will also provide insights within commercialisation of IP rights and how to move a start-up/spin-out forward from a commercial perspective. The course includes the following themes: - Introduction to IPR and when to use different kinds of IPR - Patent and utility models - Trademarks and design protection - Search tools and typical pitfalls when patenting in different industries - Commercial assessment of IP and technology
This event is one of the activities of the project „Enhancing entrepreneurial attitude and culture at Vilnius University“ (01.2.2.-CPVA-K-703-04-0006). The project is financed by the EU structural funds. The objective of the project is to increase the scale of commercialization of knowledge and technology transfer solutions created at Vilnius University, aiming for more intensive cooperation with business.
|
LATEX |
Data: balandžio 14 d. 14.00-18.00 val. balandžio 21 d. 14.00-18.00 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius ne mažiau 50 procentų mokymų realiu laiku bei mokymų pabaigoje atlikus testą ir surinkus 50 procentų ar daugiau teisingų atsakymų.
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: spausti čia. Registracija bus pradėta likus mėnesiui iki mokymų pradžios. Į mokyms prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
ACADEMIC WRITING SEMINARS For PhD Students in the Social Sciences and Humanities
|
Lectors: prof. dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology), prof. dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology)
Date and time: Day 1 – April 17, 9:00-14:30; Day 2 – April 18, 9:00-14:30; Day 3 – April 19, 9:00-12:30; Day 4 – April 21, 9:00-12:30.
Format: cantact seminars.
Place: Seminar room 239, VU Central Palace (3 Universiteto St.)
Group size: 40.
Credits: 1 ECTS.
Training program: click here.
Registration: click here. (Starting on March 17) Please register for training using the e-mail provided by the institution.
!The training will be held in English!
|
2023 BIRŽELIS
PEDAGOGINĖS VEIKLOS GEBĖJIMŲ UGDYMO MODULIS |
! Labai atsiprašome, bet mokymai perkeliami į spalio mėnesį. !
Data ir laikas: birželio 1 d. (laikas bus patikslintas) birželio 8 d. (laikas bus patikslintas) birželio 15 d. (laikas bus patikslintas)
Formatas: kontaktiniai užsiėmimai.
Vieta: bus patikslinta.
Modulio apimtis: 1 ECTS kreditas.
Grupės dydis: 20.
Modulio lektorė: Daiva Lepaitė, phD (Edukologija); Ugdymo mokslų instituto asistentė; Studijų vystymo projektų vadovė VU Studijų kokybės ir plėtros skyriuje.
Šio modulio pagrindinis tikslas – ugdyti doktorantų pedagoginę kompetenciją, kuri reikalinga dirbant dėstytoju(-a) studijose. Modulio kontaktiniuose užsiėmimuose: -> diskutuosite apie (Europos) aukštojo mokslo erdvės (EAME) problematiką, iššūkius ir galimybes; -> praktiškai analizuosite dalyko/modulio paskirtį studijų programų planuojamuose studijų rezultatuose; -> grupėse mokysitės suplanuoti studento mokymosi patirtis dalyko/modulio studijose (konstruktyviai suderinti mokymo(si) veiklas ir pasiekimų vertinimą); -> stebėsite ir analizuosite užsienio šalių universitetų video medžiagą, padėsiančią reflektuoti mokymo(si) aplinką, kurioje mokysitės, kaip įtraukti studentus ir palaikyti jų studijų rezultatų siekimą mišriuoju mokymo(si) būdu.
Paskutinio susitikimo metu vyks minikonferencija, kurios metu dalinsitės konstruojamos pedagoginės veiklos pasiūlymais.
Savarakiškas darbas vyks visą mėn. ir jo darbo rezultatas – parengtas dalyko / modulio aprašas.
Registracija: atidėta. Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Mokymų kalba: lietuvių.
|
2022 m. rudens bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
2022 SPALIS
RETORIKA |
Lektorius: dr. Audrius Valotka (Filologijos fakultetas)
Data ir laikas:
1 dalis |
2022-10-24 |
17:00-18.30 |
2 dalis |
2022-10-26 |
17:00-18.30 |
3 dalis |
2022-11-07 |
17:00-18.30 |
4 dalis |
2022-11-09 |
17:00-18.30 |
5 dalis |
2022-11-14 |
17:00-18.30 |
6 dalis |
2022-11-16 |
17:00-18.30 |
7 dalis |
2022-11-21 |
17:00-18.30 |
8 dalis |
2022-11-23 |
17:00-18.30 |
Forma: auditorinis ir savarankiškas darbas.
Vieta: Filologijos fakultetas, 92 (Zigmo Zinkevičiaus) auditorija
Dėstymo kalba: lietuvių.
Grupės dydis: 12.
Apimtis kreditais: 1 ECTS kreditas.
Kurso turinys: 1. Retorikos objektas. Retorikos ir stilistikos skirtumai. Psichologiniai viešojo kalbėjimo aspektai. Logika ir emocijos viešajame kalbėjime. 2. Retorinio vyksmo elementai: oratorius, auditorija, kalba. 3. Retorinė situacija. Kalbos tikslas. Strategijos pasirinkimas. Funkcinė dominantė. Tema. Tezės. Kalbos struktūra: pradžios, pabaigos, intarpai, teksto jungtys. 4. Medžiagos apdorojimas ir pateikimas. Vaizdo medžiaga. 5. Iškalbos stilistika. 6. Balso valdymas, kalbos srautas, kūno kalba. Bendravimas su auditorija. 7. Diskusija: strategija, pasirengimas, medžiagos apdorojimas ir pateikimas, vaidmenys. 8. Diskusija: manipuliacinės technikos, argumentacijos klaidos. Silogistikos pradmenys.
Atsiskaitymai: viešõsios kalbos sakymas; dalyvavimas diskusijoje.
Registracija: spausti čia. (Registracija prasidės spalio 14 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
2022 LAPKRITIS
Mokslinių tyrimų duomenų valdymo įvadas |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2022-11-03
Laikas: 8:30-10:30 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio. Registracija vykdoma iki: 2022-11-02, 15:00
Mokymų tikslas - supažindinti su mokslinių tyrimų duomenų ir jų valdymo sąvokomis bei mokslinių tyrimų duomenų gyvavimo ciklu. Juose bus aptariami svarbiausi sudėtiniai mokslinių tyrimų duomenų valdymo aspektai ir pateikiama praktiškų darbinių duomenų priežiūros bei organizavimo patarimų.
Formatas: seminaras (2 val.)
Apimtis kreditais: 0.2 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku.
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/xmA5DYLmSG Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano sudarymas |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2022-11-03
Laikas: 11:00-12:00 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio Registracija vykdoma iki: 2022-11-02 15:00
Paskaitos tikslas - supažindinti su duomenų valdymo plano kaip kartu su projekto paraiška teikiamo dokumento specifika. Paskaitoje bus aptariama, į ką vertėtų atkreipti dėmesį rengiant duomenų valdymo planą ir bus pristatyti duomenų valdymo plano rengimą palengvinantys įrankiai (DVP Vedlys, DMP Online ir kt.).
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.4 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį). Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku (ir atsižvelgiant į tai, kiek užduočių atlikta).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/csSbCXKY82 Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Duomenų talpyklos ir duomenų žurnalai |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2022-11-04
Laikas: 9:00-10:00 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio Registracija vykdoma iki: 2022-11- 03 15:00
Paskaitos tikslas - supažindinti su mokslinių tyrimų duomenų saugojimui ir publikavimui skirtomis platformomis - duomenų talpyklomis. Bus aptariami pagrindiniai duomenų talpyklų tipai, pristatomos populiariausios bendro pobūdžio talpyklos, patariama, kaip pasirinkti tinkamą talpyklą savo duomenims talpyklos. Taip pat bus aptariama, kas yra duomenų žurnalai ir kuo jie skiriasi nuo įprastų mokslinių žurnalų.
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.3 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį). Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku (ir atsižvelgiant į tai, kiek užduočių atlikta).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/KZ7MVbb6wd Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
MIDAS naudojimas |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data: 2022-11-04
Laikas: 10:30-11:30 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio Registracija vykdoma iki: 2022-11-03 15:00
Paskaitoje bus supažindinama su Nacionaliniu mokslinių tyrimų duomenų archyvu (MIDAS) bei jo funkcijomis: publikuotų duomenų peržiūra, duomenų įkėlimu ir publikavimu, bendradarbiavimą palengvinančiomis funkcijomis, naudotojo paskyros tvarkymu.
Formatas: paskaita (1 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.1 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti 0.3 kredito už atliktą savarankiško darbo užduotį). Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku (ir atsižvelgiant į tai, kiek užduočių atlikta).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/r0whCZwb3c Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Informacijos saugojimas ir citavimas naudojantis programa Zotero |
Lektoriai: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyr. bibliotekininkas Povilas Višinskas, vyr. bibliotekininkas Andrej Vorona
Data: 2 srautai: lapkričio 7 d. 15 val., lapkričio 8 d. 15 val.
Vieta: Vieta: VU bibliotekos MKIC (Saulėtekio al. 5), A310 seminarų kambarys.
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku.
Temos: • Trumpas programos Zotero pristatymas. • Praktinis darbas su programa Zotero: - Instaliavimas ir pasiruošimas darbui; - Mokslinių informacijos šaltinių išsaugojimo galimybės; - Citavimo nuorodų ir literatūros sąrašo sudarymas; - Papildomos programos funkcijos.
Formatas: praktinis užsiėmimas (2 ak. val.).
Registracijos nuoroda: lapkričio 7 d. 15 val.: https://forms.office.com/r/y7RdLzRVJx lapkričio 8 d. 15 val.: https://forms.office.com/r/XW3PvP6Vuh Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio
Grupės dydis: iki 25 dalyvių.
|
Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa): autoriaus sąsaja |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus projektų vadybininkė Aurelija Striogienė
Data: 2022-11-08
Laikas: 10:00 – 11:30 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio Registracija vykdoma iki: 2022-11-08 8:00
Paskaitos tikslas – supažindinti su Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos sistemos funkcijomis, struktūra, galimybėmis, eLABa autoriaus sąsaja, dokumentų registravimu ir viso teksto (failų) įkėlimu, įrašų importu, licencinių sutarčių pasirašymu ir eLABa ataskaitų formavimu.
Formatas: paskaita (1.5 val.)
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku.
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/amVGjBwgHv Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai |
Lektorė: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Lina Becerik.
Data: 2022-11-10 15 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio Registracija vykdoma iki: 2022-11-09 15:00
Mokymų metu sužinosite kaip ieškoti straipsnių, žurnalų, el. knygų ir kt. išteklių virtualiose bibliotekose, duomenų bazėse, institucinėse talpyklose, atvirosios prieigos ištekliuose. Susipažinsite su mokslometrinių rodiklių duomenų bazių paieškos funkcijomis. Mokymų metu praktiškai išbandysime loginius operatorius, paieškos simbolius, skirtingus paieškos būdus, atliksime paiešką daugiadisciplinėse ir specializuotose duomenų bazėse.
Formatas: paskaita (3 ak. val.) (2 val. + 15 min. pertrauka)
Apimtis kreditais: 0.2 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku.
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/mdsMhtK4jH Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
Atvirosios prieigos kompetencijų tobulinimas |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus informacijos vadybininkė (atvirosios prieigos klausimais) Eglė Juodė
Data: 2022-11-16
Laikas: 13:30 – 15:00 val.
MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio Registracija vykdoma iki: 2022-11-15 8:00
Paskaitos tikslas – supažindinti su atvirosios prieigos reglamentavimu bei leidyba (žurnalų skirstymas, atvirosios prieigos ženklinimas ir tipai), saviarchyvavimu (dokumentų versijos, leidėjo atvirosios prieigos nuostatų įvertinimas), grobuoniškais leidėjais ir žurnalais, atvirojo turinio licencijomis, naudingais turinio paieškos įrankiais. Po paskaitos dalyviai papildomai turi atlikti savarankišką užduotį.
Formatas: paskaita (1.5 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.5 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius mokymus realiu laiku (ir atsižvelgiant į tai, kiek užduočių atlikta).
Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/xfAd1cucJu Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
LATEX |
Data: 2022 m. lapkričio 8 ir 15 d., 14.00-18.00 val. (tai yra dviejų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito. Kreditai skiriami išklausius ne mažiau 50 procentų mokymų realiu laiku bei mokymų pabaigoje atlikus testą ir surinkus 50 procentų ar daugiau teisingų atsakymų.
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: spausti čia. Registracija bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų pradžios 9 val. Į mokyms prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS SOCIALINIŲ IR HUMANITARINIŲ MOKSLŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-11-11, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-11-18, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė – 16 val.
Registracija: Spausti čia. Prasidės spalio 31 d. 9 val. ir tęsis iki 2022-11-09 arba iki kol yra laisvų vietų.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS. Kreditas skiriamas išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į socialinių ir humanitarinių mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos socialinių inovacijų, socialinio verslo ir socialinės atsakomybės temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GYVYBĖS MOKSLŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-11-25, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-12-02, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė – 16 val.
Registracija: spausti čia. (Prasidės likus lapkričio 15 d. 9 val. ir tęsis iki 2022-11-23 arba iki kol yra laisvų vietų.)
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS. Kreditas skiriamas išklausius ne mažiau 70 procentų mokymų realiu laiku.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į gyvybės mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos klinikinių tyrimų, bioetikos ir medicinos priemonių sertifikavimo temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
ACADEMIC WRITING SEMINARS FOR PHD STUDENTS IN NATURAL, TECHNOLOGICAL, MEDICINE AND HEALTH SCIENCES |
Training is postponed! We will announce the new date in the near future.
Lectors: prof. dr. Roma Kriaučiūnienė (Faculty of Philology), prof. dr. Nijolė Burkšaitienė (Faculty of Philology)
Date and time: Day 1 – November 21, 9:00-14:30; Day 2 – November 22, 9:00-14:30; Day 3 – November 23, 9:00-12:30; Day 4 – November 24, 15:00-18:30.
Format: cantact seminars.
Place: Faculty of Philology (will be revised).
Group size: 40.
Credits: 1 ECTS.
Training program: click here.
Registration: Training is postponed. We will announce the new date in the near future. Please register for training using the e-mail provided by the institution.
!The training will be held in English!
|
2022 GRUODIS
PRAKTINIAI MOKYMAI APIE PROJEKTŲ RENGIMĄ |
Data: 2022-12-06, 9.00–16.00 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 40
Apimtis kreditais: 0.25 ECTS kredito
Aprašas: Praktiniai mokymai apie projektų rengimą, skirti doktorantūros studentams. Mokymų metu bus aptarti bendrieji praktiniai paraiškų rengimo aspektai, Lietuvos mokslo tarybos konkursinė paraiškos forma (kvietimų teikti paraiškas mokslininkų grupių tyrimų projektams įgyvendinti pagrindu), finansiniai projekto aspektai. Mokymuose dalyviai atliks užduotis, susijusias su projektuose aprašomų dalių analize, administraciniais paraiškų pildymo reikalavimais. Dalyvių skaičius ribotas, registracija privaloma.
Užsiregistravę dalyviai likus kelioms dienoms iki renginio gaus papildomos informacijos, su kuria prašysime susipažinti iš anksto.
Preliminari mokymų programa
Registracija: spausti čia. (Registracija prasideda lapkričio 26 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos, kurioje studijuojate, el. paštą.
|
R ĮVADAS |
Data: 1 dalis: 2022 m. gruodžio 9 d. 16:00 – 20:00 2 dalis: 2022 m. gruodžio 12 d. 16:00 – 20:00 3 dalis: 2022 m. gruodžio 16 d. 16:00 – 20:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: spausti čia. (Registracija prasidės lapkričio 29 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Mokymų kalba: lietuvių. |
2022 m. pavasario bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
2022 VASARIS
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS SOCIALINIŲ IR HUMANITARINIŲ MOKSLŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-02-25, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-03-04, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė – 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų. Registracija bus vykdoma iki 2022-02-23 arba iki kol yra laisvų vietų.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į socialinių ir humanitarinių mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos socialinių inovacijų, socialinio verslo ir socialinės atsakomybės temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Registracija į šį renginį yra baigta.
Į mokyms prašome registruotis, naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
2022 KOVAS–BALANDIS
R ĮVADAS |
Data: 2022 m. kovo 14, 17 ir 21 d., 16.00-20.00 val. (tai yra trijų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų pradžios, 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
LATEX |
Data: 2022 m. kovo 15 ir 22 d., 14.00-18.00 val. (tai yra dviejų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų pradžios 9 val.) Į mokyms prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GYVYBĖS MOKSLŲ DOKTORANTAMS (MEDICINOS IR SVEIKATOS SRITIES BEI BIOMOKSLŲ KRYPČIŲ) |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-03-18, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-03-25, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė – 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų pradžios 9 val.) Registracija bus vykdoma iki 2022-03-16 arba iki kol yra laisvų vietų.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į gyvybės mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos klinikinių tyrimų, bioetikos ir medicinos priemonių sertifikavimo temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
DUOMENŲ VIZUALIZAVIMAS SU R |
Data: Kovo 31 d. 14:00-18:00 Balandžio 7 d. 14:00-18:00 Balandžio 21 d. 14:00-18:00 Balandžio 28 d. 14:00-18:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 30
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS
Mokymus sudaro trys dalys (keturi užsiėmimai). Pirmoji dalis skirta supažindinti su duomenų vizualizavimo principais ir metodais, grafikų ir diagramų tipais, naujausiomis duomenų vizualizavimo tendencijomis. Antroji dalis – R programavimo pagrindai ir standartinių grafikų ir diagramų braižymas naudojant R. Trečioji – duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius. Reikalavimai. III dalis: R programavimo pagrindai.
Turinys I dalis. Duomenų vizualizavimo principai ir metodai (4 akad. val.) 1. Patvirtinančioji ir tiriamoji analizė; 2. Vizualizavimo metodai; 3. Grafikų ir diagramų tipai; 4. Grafikų ir diagramų elementų charakteristikos ir jų parinkimas; 5. Duomenų vizualizavimo tendencijos.
II dalis. R programavimo pagrindai, standartinių grafikų ir diagramų braižymas (4 akad. val.) 1. Rcmdr (duomenų importas, pertvarkymas ir vizualizavimas naudojant R Commander meniu) ir RStudio (pagrindiniai langai, duomenų importas) paketai; 2. R duomenų struktūros (duomenų lentelė, matrica, sąrašas). Pagrindinės komandos (valdymo, duomenų pertvarkymo); 3. Diagramų ir grafikų kūrimas rašant programinį kodą (graphics, lattice paketai).
III dalis. Duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius (8 akad. val.) 1. Įvairių grafikų ir diagramų braižymas naudojant funkciją qplot; 2. Funkcija ggplot; 3. Sluoksnių sudarymas; 4. Grafikų ir diagramų elementai ir jų charakteristikų aprašymas; 5. Pasiskirstymo, sąryšių, struktūros, panašumo, kitimo vizualizavimas.
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta kovo 21 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
MOKYMAI APIE INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS APSAUGĄ |
Vilniaus universiteto (VU) ir „Arqus“ aljansui priklausančių universitetų doktorantai kviečiami dalyvauti specializuotuose mokymuose, skirtuose įgyti žinių apie intelektinės nuosavybės apsaugą bei komercinimą.
Šie mokymai supažindins su įvairiais intelektinės nuosavybės (IN) tipais ir kaip orientuotis intelektinės nuosavybės pasaulyje. Taip pat bus kalbama apie patentavimą, prekių ženklus ir jų dizainą bei apžvelgtos vertingos IN priemones. Mokymų metu bus pateikta įžvalgų apie intelektinės nuosavybės komercinimą bei kaip pradėti ir vystyti verslą.
Programa:
- Įvadas į IN ir kada naudoti įvairias IN rūšis;
- Patentai ir naudingieji modeliai;
- Prekių ženklų ir dizaino apsauga;
- Paieškos įrankiai ir dažniausios klaidos įvairiose pramonės šakose;
- IN komercinio potencialo vertinimas.
Išsamesnė programa bus paskelbta artimiausiu metu.
Mokymus ves įmonės “Plaugmann Vingtoft” (Danija) atstovai.
Data:
- kovo 24 d.
- balandžio 20 d. (perkelta iš balandžio 6 d.)
- balandžio 27 d.
- gegužės 5 d.
- gegužės 12 d.
Kreditai: Dalyvavimo pažymėjimas bus išduotas tiems, kurie dalyvaus bent 4 ciklo mokymuose iš 5. Suteikiamų kreditų skaičius bus pateiktas artimiausiu metu.
Kur: Mokymai vyks nuotoliniu būdu.
! Mokymai vyks anglų kalba.
Registracija: Registruotis prašome užpildant šią formą iki kovo 20 d.
Pastaba: Mokymai skirti tik VU ir Arqus aljanso universitetų doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Info apie šiuos mokymus taip pat galite rasti lietuvių kalba čia ir anglų kalba čia.
|
AKADEMINIO RAŠYMO SEMINARAI |
Lektorės: prof. dr. Roma Kriaučiūnienė (Filologijos fakultetas), prof. dr. Nijolė Burkšaitienė (Filologijos fakultetas)
Data ir laikas: 1 dalis – 2022-04-25, 12:00-15:30; 2 dalis – 2022-04-26, 12:00-15:30; 3 dalis - 2022-04-28, 13:00-16:30; 4 dalis - 2022-04-29, 11:00-14:30; 5 dalis - 2022-05-03, 12.00-15:30.
Formatas: seminarai ir praktinės užduotys.
Vieta:
Grupės dydis: 40.
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Registracija: spauskite čia. (bus pradėta balandžio 11 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
!Mokymai vyks anglų kalba!
Mokymų programa: spauskite čia.
|
2022 GEGUŽĖ
R ĮVADAS |
Data: 2022 m. gegužės 16, 19 ir 23 d., 16.00-20.00 val. (tai yra trijų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: Registracija: spausti čia. (Pradžia gegužės 6 d., 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS INFORMATIKOS IR INFORMATIKOS INŽINERIJOS KRYPČIŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-05-27, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-06-03, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė: 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: spausti čia. (Pradžia gegužės 17 d. 9 val.)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į informatikos ir informatikos inžinerijos mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos dirbtinio intelekto vystymo, duomenų rinkimo ir naudojimo, kibernetinės saugos, atvirojo kodo licencijavimo ir skaitmeninių verslo modelių temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
2022 BIRŽELIS
PEDAGOGINĖS VEIKLOS GEBĖJIMŲ UGDYMO MODULIS |
Data ir laikas: birželio 8 d. 16.00:18.30; birželio 15 d. 16.00:18.30.
Formatas: kontaktiniai užsiėmimai.
Vieta: MKIC (Saulėtekio al. 5), A119 seminarų kambarys.
Modulio apimtis: 1 ECTS kreditas.
Grupės dydis: 20.
Modulio lektorė: Daiva Lepaitė, phD (Edukologija); Ugdymo mokslų instituto asistentė; Studijų vystymo projektų vadovė VU Studijų kokybės ir plėtros skyriuje.
Šio modulio pagrindinis tikslas – ugdyti doktorantų pedagoginę kompetenciją, kuri reikalinga dirbant dėstytoju(-a) studijose. Modulio kontaktiniuose užsiėmimuose: -> diskutuosite apie (Europos) aukštojo mokslo erdvės (EAME) problematiką, iššūkius ir galimybes; -> praktiškai analizuosite dalyko/modulio paskirtį studijų programų planuojamuose studijų rezultatuose; -> grupėse mokysitės suplanuoti studento mokymosi patirtis dalyko/modulio studijose (konstruktyviai suderinti mokymo(si) veiklas ir pasiekimų vertinimą); -> stebėsite ir analizuosite užsienio šalių universitetų video medžiagą, padėsiančią reflektuoti mokymo(si) aplinką, kurioje mokysitės, kaip įtraukti studentus ir palaikyti jų studijų rezultatų siekimą mišriuoju mokymo(si) būdu.
Paskutinio susitikimo metu vyks minikonferencija, kurios metu dalinsitės konstruojamos pedagoginės veiklos pasiūlymais.
Savarakiškas darbas vyks visą birželio mėn. ir jo darbo rezultatas – parengtas dalyko/modulio aprašas.
Registracija: spausti čia. (Registracija bus pradėta gegužės 28 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GAMTOS IR FIZINIŲ BEI TECHNOLOGIJŲ MOKSLŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-06-10, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-06-17, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė: 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: spausti čia. (Prasidės gegužės 31 d. 9 val.)
Vieta: MS Teams (arba gyvai)
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į gamtos ir fizinių bei technologijos mokslų specifiką, bus specialiai parinkti šiai sričiai aktualūs pavyzdžiai ir atvejai.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.
|
LATEX |
Data: birželio 20-21 d. 14:00-18:00 (tai yra dviejų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: spausti čia. (Prasidės birželio 10 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis, naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
2021 m. rudens bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
2021 SPALIS
LATEX |
Data: 2021 m. spalio 19 ir spalio 28 d., 14.00-18.00 val. (tai yra dviejų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Kurso turinys:
Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX.
1. Pasiruošimas darbui su LaTeX. 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija bus pradėta spalio 7 d. Į mokyms prašome registruotis naudojant institucijos, kurioje studijuojate, el. paštą.
|
2021 LAPKRITIS
Mokslinių tyrimų duomenų valdymo dirbtuvės |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data ir laikas: 1 grupė: 2021-11-03, 17:00-19:30 val. Registracija bus pradėta 10 dienų iki renginio.
2 grupė: 2021-11-04, 9:00-11:30 val. Registracija bus pradėta 10 dienų iki renginio.
Registracija vykdoma nuo spalio 2021-10-24 8:00 val. iki kol yra laisvų vietų.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 30
Šios dirbtuvės yra orientuotos į pirmo kurso doktorantūros studentus. Jų tikslas – skirti laiko ir erdvės apmąstyti iššūkiams, kylantiems tvarkant didelės apimties tęstinio mokslo projekto metu surinktus duomenis. Kalbėsimės apie duomenų saugumą, galimus etinius iššūkius, darbinių duomenų priežiūros įrankių pasirinkimą, duomenų atvirumo/uždarumo privalumus ir trūkumus, duomenų paruošimą publikavimui, kito autoriaus duomenų citavimą ir kt. Susipažinsime su Vilniaus universiteto siūlomais duomenų valdymo įrankiais – DVP Vedliu ir MIDAS archyvu. Galutinis dirbtuvių rezultatas turėtų būti asmeninis dalyvio disertacijos projekto duomenų valdymo planas, leisiantis vėlesniuose kursuose koncentruotis į duomenų rinkimą ir analizę, o ne į techninius bei administracinius duomenų priežiūros klausimus.
Formatas: seminaras (2,5 val.)
Apimtis kreditais: 0,2 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti iki 0,3 kredito už atliktas savarankiško darbo užduotis).
|
Atvirosios prieigos kompetencijų tobulinimas |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus informacijos vadybininkė (atvirosios prieigos klausimais) Eglė Juodė
Data: 2020-11-04
Laikas: 13:30 – 15:00 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio. Registracija vykdoma iki: 2021-11-03 8:00
Paskaitos tikslas – supažindinti su atvirosios prieigos reglamentavimu bei leidyba (žurnalų skirstymas, leidybos sutartys ir jų priedai), saviarchyvavimu (dokumentų versijos, leidėjo atvirosios prieigos nuostatų įvertinimas), atvirojo turinio licencijomis. Po paskaitos dalyviai papildomai turi atlikti savarankišką užduotį.
Formatas: paskaita (1.5 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.5 ECTS kredito
|
Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa): autoriaus sąsaja |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus projektų vadybininkė Aurelija Striogienė
Data: 2021-11-03
Laikas: 13:00 - 14:30 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: Neribotas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio. Registracija vykdoma iki: 2021-11-02 8:00
Paskaitos tikslas – supažindinti su Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos sistemos funkcijomis, struktūra, galimybėmis, eLABa autoriaus sąsaja, dokumentų registravimu ir viso teksto (failų) įkėlimu, įrašų importu, licencinių sutarčių pasirašymu ir eLABa ataskaitų formavimu.
Formatas: paskaita (1,5 val.)
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
|
Elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai |
Lektorė: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Lina Becerik.
Data: 2021-11-11 15 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio.
Registracija vykdoma iki: 2021-11-09 17 val.
Mokymų temos:
- mokslinės informacijos paieškos sistemos: duomenų bazės, institucinės talpyklos, archyvai, virtualios bibliotekos;
- informacijos saugojimas ir tvarkymas;
- mokslometrinių rodiklių duomenų bazės.
Formatas: paskaita (2 ak. val.).
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
|
Informacijos saugojimas ir citavimas naudojantis programa Mendeley |
Lektorės: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyr. bibliotekininkė Urtė Milkintaitė, vyr. bibliotekininkas Povilas Višinskas.
Data: 1 grupė: lapkričio 18 d. 15 val., Registracijabus pradėta 10 dienų iki renginio.
2 grupė: lapkričio 24 d. 15 val. Registracijabus pradėta 10 dienų iki renginio.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: iki 50 dalyvių.
Temos:
- Trumpas programos Mendeley pristatymas.
- Praktinis darbas su programa Mendeley:
- Instaliavimas ir pasiruošimas darbui; - Mokslinių informacijos šaltinių išsaugojimo galimybės; - Citavimo nuorodų ir literatūros sąrašo sudarymas; - Papildomos programos funkcijos.
Formatas: praktinis užsiėmimas (2 ak. val.).
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito.
|
2021 GRUODIS
PRAKTINIAI MOKYMAI APIE PROJEKTŲ RENGIMĄ |
Data: 2021-12-10, 9.30–13.30 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 40
Apimtis kreditais: 0.25 ECTS kredito
Aprašas: Praktiniai mokymai apie projektų rengimą, skirti įvairių kursų doktorantūros studentams. Mokymų metu bus aptarti bendrieji praktiniai paraiškų rengimo aspektai, Lietuvos mokslo tarybos konkursinė paraiškos forma (X kvietimo teikti paraiškas mokslininkų grupių tyrimų projektams įgyvendinti pagrindu), finansiniai projekto aspektai. Mokymuose dalyviai atliks užduotis, susijusias su projektuose aprašomų dalių analize, administraciniais paraiškų pildymo reikalavimais. Dalyvių skaičius ribotas, registracija privaloma.
Užsiregistravę dalyviai likus kelioms dienoms iki renginio gaus papildomos informacijos, su kuria prašysime susipažinti iš anksto.
Preliminari mokymų programa
Registracija: spausti čia. (Jau susidariusi pilna grupė.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos, kurioje studijuojate, el. paštą.
|